Spotkanie prasowe jakie 16 marca odbyło się w siedzibie firmy Agrosimex w Golianach było okazja do przekazania szerokiej rzeszy dziennikarzy informacji o działalności firmy, oraz wprowadzanych na rynek nowości. Wśród nich jest kilka ciekawych produktów nawozowych, które zmieniają dotychczasowy sposób podawania roślinom składników pokarmowych.

Jak poinformował na wstępie Piotr Barański, dyrektor marketingu i rozwoju firmy, jej działania zmierzają zarówno w poszerzaniu dotychczasowej oferty, rozwijaniu sieci sprzedaży ale również umacnianiu kontaktów z klientami. Służy temu ciągle rozwijany dział doradztwa, który najlepiej jest rozwinięty w sadownictwie ale obecnie ukierunkowany jest też na uprawy rolnicze i warzywa. Firma Arosimex posiada 34 własne sklepy oraz oddziały hurtowe mieszczące się w macierzystej siedzibie firmy w Golianach, ale również w Błoniu koło Warszawy, Skierniewicach, Warce, Koninie i Lublinie.

Janusz Miecznik i Piotr Barański przybliżyli informacje o nowościach z zakresu środków ochrony roślin i działaniach doradczych

Otwieramy się na więcej – to hasło z jakim firma Agrosimex wchodzi w nowy sezon. Jest to nawiązanie do szeregu produktów jakie wzbogacają i tak bogatą paletę produktów będących w ofercie, ale też innych działań. Związane są one z doradztwem, które jak informował Janusz Miecznik, najlepiej jest rozwinięte w zakresie upraw sadowniczych. Jest realizowane poprzez liczne szkolenia i praktyczne pokazy terenowe. Również w segmencie gatunków jagodowych prowadzone są spotkania doradcze w ramach Klubu Jagodowego, które to działania koordynuje Michał Malicki. W ramach Klubu odbywają się liczne spotkania szkoleniowe w trakcie sezonu uprawowego, a bieżące doradztwo realizowane jest poprzez system Info-Karty (cotygodniowy mailing i smsy). Oferowane jest wsparcie w zakresie opracowania programów nawozowych i bieżącej kontroli nad tym procesem.

Janusz Miecznik poinformował również o nowościach w zakresie ochrony upraw, na zbliżający się sezon. Nordox 75 WG to preparat miedziowy (tlenek miedzi) który dotychczas zarejestrowany był tylko do ochrony jabłoni. Teraz zyskał znacznie szerszy zakres stosowania. W uprawach warzyw można go używać do zwalczania chorób bakteryjnych i grzybowych w cebuli, szalotce, czosnku, dyni, kabaczkach i meloena oraz uprawianych  gruncie i pod osłonami pomidorach, bakłażanie, papryce, ogórku, sałacie, endywii. W uprawie truskawek Nordox można stosować do zwalczania antraknozy, czerwonej plamistości liści, białej plamistości, i bakteryjnej kanciastej plamistości liści. Kolejny fungicyd jaki można użyuwać do ochrony truskawek to Iprodione 500 SC (zawiera iprodion 500 g/l), polecany do zwalczania szarej pleśni. Posiada on również rejestrację do ochrony malin (zamieranie pędów malin i szara pleśń) oraz borówki wysokiej (szara pleśń). Cechą korzystną jest krótki okres karencji – 2 dni dla truskawek i 3 dnia dla malin i borówki wysokiej). Kolejna nowość to insektycyd Kobe 20 SP (acetamipryd), który zwalcza szereg szkodników w uprawie truskawek zarejestrowany jest do zwalczania opuchlaków ale również (w ramach zastosowań małoobszarowych) do zwalczania szkodników gryząco ssących w uprawie m.in. malin, borówki wysokiej, wszystkich typów porzeczek oraz agrestu i truskawek.

Piotr Barański oprowadził przybyłych gości po siedzibie firmy Agrosimex

Wizyta w siedzibie firmy Agrosimex, była tez okazja do jej zwiedzenia. Pod przewodnictwem Piotra Barańskiego uczestnicy spotkania zwiedzili działa nawozów, magazyny, oraz jeden ze sklepów zlokalizowany przy siedzibie firmy.