Okazałe stoisko firmy CNH INDUSTRIAL POLSKA

W miniony weekend zakończyła się 23. edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych Agrotech. W tym roku odwiedziły je 71 250 zwiedzających. Mogli oni zapoznać się z ofertą blisko 700 wystawców (głównie z sektora rolniczego), którzy przybyli do Kielc z 20 krajów.

Złote Medale, konkursy, premiery

Podczas gali 22. targów Agrotech, zostały wręczone Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne techniczne rozwiązania. Otrzymały je następujące maszyny:

– CASE IH Quadrac 620 produkowany przez CNH INDUSTRIAL AMERICA USA zgłoszony przez CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Płock za nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne minimalizujące nacisk na glebę przy zastosowaniu ciężkich ciągników o dużej mocy.

– Prasoowijarka GÖWEIL G1F125G5040 KOMBI produkowana i zgłoszona przez GÖWEIL Maschinenbau GmbH Austria za rozwiązania konstrukcyjne zwiększające wydajność maszyny na nierównym terenie.

– Agregat uprawowo-siewny MZURI PRO-TIL SELECT produkowany przez MZURI LTD SPRINGFIELD FARM Wielka Brytania zgłoszony przez AGRO-LAND Marek Różniak Śmielin za łatwość obsługi i uniwersalność zastosowania w technologii uprawy bezorkowej

– System Opti-Speed w kombajnie zbożowym New Holland CX8.90 produkowany przez New Holland Agriculture zgłoszony przez CNH Industrial Polska Sp. z o.o. marka New Holland Płock za innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność separacji wytrząsaczy w zależności od rodzaju uprawy i pochyłości wzdłużnej terenu.

365Activebox-automatyczna rejestracja i analiza czasu pracy dla każdej maszyny i ciągnika produkowany i zgłoszony przez 365FarmNet GmbH Niemcy za aplikację ułatwiającą organizację pracy w gospodarstwie rolnym.

– Łubin wąskolistny odmiana BOLERO wyhodowany przez Poznańską Hodowlę Roślin Sp. z o.o. Tulce za odmianę o najwyższym potencjale plonowania oraz wysoką zawartość białka.

– Nawóz AMINOMAG ACTIV produkowany przez Przedsiębiorstwo ARKOP Sp. z o.o. Bukowno za najnowszej generacji nawóz o właściwościach biostymulujących wykazujący wyjątkową efektywność w aktywacji fotosyntezy oraz produktywności roślin.

– Mieszanka paszowa Ketoza Bolus produkowana przez TRANS FEED Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa za doskonałe źródło energii dla krów wysokowydajnych ograniczające ryzyko wystąpienia ketozy.

Puchar Ministra Rolnictwa otrzymała Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o. Kraków za 150 letnie doświadczenie i wysoką jakość w hodowli nasion warzyw i kwiatów.

Z warzywniczą ofertą…

… obecne były na targach również dobrze znane czytelnikom naszego portalu takie firmy jak: Syngenta, Grupa Producentów Rozsad Krasoń lub Grupa Mularski.

Maszyny godne uwagi

Wśród ciekawych prezentacji i eventów targów znalazły się premiera ciągnika Ursus Vigus Power, premiera ciągnika Farmtrack, premiery maszyn New Holland i wiele innych. Wśród atrakcji znalazła się też konferencja prezentująca laureatów konkursu „Tractor of The Year 2016”. Krajowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2016, którego organizatorem był Związek Młodzieży Wiejskiej wygrał Dawid Krawczyk, pokonując blisko 1000 kandydatów.

Z grupy maszyn typowo warzywniczych na szczególną uwagę zasługiwała oferta takich firm jak: Agro Jurek i prezentowane przez tą firmę nowe na polskim rynku kombajny oraz maszyny do aplikacji herbicydów w upraw prowadzonych na redlinach, czy też maszyny do uprawy czosnku. Z kolei opryskiwacze prezentowały taki firmy jak Bury Maszyny Rolnicze, KFMR Krukowiak czy też ZHU „ARGO” PAWEŁ KALIŃSKI, który na targach prezentował zaczepiane modele opryskiwaczy wyposażone w nowe modele zbiorników. W Kielcach tradycyjnie sporo maszyn to urządzenia do mechanicznego zwalczania chwastów, które prezentowały zarówno polskie jak i zagraniczne przedsiębiorstwa. Jak zwykle na tego typu wydarzeniach największa i najbardziej okazałe były stoiska producentów ciągników, w przypadku których prezentowano wiele nowości.