Agrowłóknina w projekcie Kapuściana Demo FarmaFirma Agrimpex, producent materiałów do wyścielania i okrywania upraw, bierze udział w tegorocznej odsłonie projektu Kapuściana Demo farma (KDF). Jako partner tego przedsięwzięcia, firma dostarczyła agrowłókniny o zróżnicowanych gramaturach, aby ocenić ich przydatność do zastosowania w uprawie wczesnej kapusty poza tunelami a także porównać je i wskazać optymalne rozwiązania.

Założenia projektu

Paweł Tamborski, przedstawiciel Agrimpexu, przyjechał na plantację kapusty Przemysława Golenia, aby opowiedzieć o założeniach i celach jakie stawia sobie firma w trakcie uczestnictwa w KDF. Do testów przekazane zostały agrowłókniny Agrimpex PRO o gramaturach 19 g/m2, 21 g/m2 (technologia Agromarina) i 23 g/m3. Plantator zdecydował, że doświadczalne kwatery osłonięte zostaną pasami materiału o szerokości 15,80 m i długości po 100 m.

W ramach doświadczenia będzie oceniany wpływ okrywania agrowłokniną wczesnej kapusty pod kątem tempa jej wzrostu, redukcji skutków stresu trasplantacyjnego i termicznego na przełomie zimy i wiosny, a także kwestia przenikania wody deszczowej i z deszczowni przez okrywy. Już niebawem Paweł Tamborski ponownie uda się na plantację Przemysława Golenia, tym razem aby odbyć z nim rozmowę i wypytać  o jego odczucia z korzystania z osłon marki Agrimpex.

To jednak za jakiś czas. Póki co, zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji z gospodarstwa rodzinnego państwa Goleniów. Film prezentuj wypowiedź Pawła Tamborskiego, ale także poszczególne etapy zakładania doświadczalnych kwater w jednej z lokalizacji, gdzie toczy się w tym roku projekt KDF.