Dzień Sałaty pod Piotrkowem TrybunalskimW miniona sobotę, 26 maja, w miejscowości Bujny pod Piotrkowem Trybunalskim odbyło się ważne spotkanie dla plantatorów sałaty. Dzień Sałaty zorganizowały w gospodarstwie Kamila Krasonia zorganizowały takie firmy jak Bejo Zaden, Yara Poland, Grupa Producentów Rozsad Krasoń i AS CROP. Prezentacji produktowych dokonali przedstawiciele tych firm, prelekcję wygłosiła dr Agnieszka Stępowska z IO w Skierniewicach. Udział w wydarzeniu wzięło kilkudziesięciu plantatorów. Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią z tego wydarzenia.

Interesujące prelekcje

Dzień Sałaty dał okolicznym plantatorom tego gatunku okazję do spotkania się z doradcami firm, zadawania im pytań i uzyskania ważnych i potrzebnych odpowiedzi. Wśród prelegentów znaleźli się Paweł Bednarek z Bejo Zaden, Wojciech Kopeć z Yara Poland, Paweł Szymczak z AS CROP i Marcin Krasoń z GPR Krasoń. Na spotkaniu obecny był także przedstawiciel świata nauki. Dr Agnieszka Stępowska z IO w Skierniewicach wygłosiła niedługi, bo 25 minutowy, ale bardzo ciekawy wykład. Poruszyła w nim kilka ważnych kwestii związanych z uprawą sałaty. Wszystkie prelekcje odbyły się na poletku pokazowym. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia mieli okazje przekonać się naocznie o poruszanych zagadnieniach.

Dzień Sałaty – pokaźna kolekcja odmian

Na poletku pokazowym w gospodarstwie Kamila Krasonia zgromadzono dużą kolekcję odmian różnych typów sałaty i endywii. Zaprezentowano także rzodkiewką i oznaczono rosnące w pobliżu kalarepę i kapustę włoską. Sałaty sadzone były w różnych terminach. Te na poniższych zdjęciach 17 kwietnia.