Dobrze znana polskim plantatorom warzyw polowych firma Rijk Zwaan została laureatem nagrody Innovation Award 2017 na tegorocznej edycji berlińskich targów Fruit Logistica. Na zaszczyt ten zasłużył Knox™ – cecha odmian sałat Rijk Zwaan opóźniająca wybarwianie się liści na różowo w okresie pozbiorczym.

Dłuższy shelf life średnio o 2 dni

Knox zapewnia przedłużenie trwałości pozbiorczej niektórych odmian sałaty Rijk Zwaan średnio o dwa dni. Właściwość ta sprawia, że w przypadku tych warzyw nie jest konieczne stosowanie opakowań o zredukowanej ilości tlenu. To zaleta z uwagi na obniżenie kosztów ale i zwiększenie liczby wariantów mieszanek sałatowych. Co także nie bez znaczenia, Knox niweluje przykrą woń roznosząca się bezpośrednio po otwarciu opakowania o mniejszej ilości tlenu. Dla kupców obrót towarem z właściwością Knox oznacza zmniejszenie udziału odpadów oraz lepsze doświadczenia i opinie konsumenckie, a w efekcie większe spożycie sałaty przekładające się na większą sprzedaż.

Knox™ już doceniony na rynku

KNOX – lepsza trwałość sałaty

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na nasz produkt. Ta nagroda to zwieńczenie ponad 10 letniej pracy hodowlanej. Dziękuję także wszystkim naszym partnerom, którzy pokładają wiarę w Knox – mówił w Berlinie Bauke van Lenteren, reprezentujący Rijk Zwaan. Firmy z segmentu przetwórczego już wykorzystują odmiany z Knox w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Australii i USA. Przedstawiciel Rijk Zwaan zapewnił, że firma nie ustanie w wysiłkach zmierzających do tego, by wszystkie oferowane odmiany miały tę korzystną cechę. Nagroda za innowacyjność na targach Fruit Logistica jedynie zmotywuje zespół do dalszych, intensywnych wysiłków zmierzających do tego celu.