Już wiemy – ILE MOŻE WAŻYĆ KAPUSTA

W października na portalu warzywapolowe.pl ogłosiliśmy konkurs na największą główkę kapusty. Szukaliśmy w całej Polsce no i mamy kapuściane giganty. Wśród nadesłanych zgłoszeń liderem okazała się główka kapusty o masie ponad 13 kg.

Konkurs „Ile może ważyć kapusta?” pozwolił nam odnaleźć największe i najcięższe kapuściane głowy. Partnerami konkursu i zrazem fundatorami głównych nagród są Grupa Producentów Rozsad KRASOŃ, Syngenta Polska i Valgro. Wśród nadesłanych zgłoszeń większość kapust miała masę powyżej 10 kg, a to przyznacie nie jest mało. Okazuje się bowiem, że przy produkcji kapust dla przemysłu, masa ma znaczenie a im cięższe głowy tym wyższy plon.

Miejsce I – Flexton  13,3 kg

Zwycięzcą konkursu został Robert Giziński z Łępic, który do konkursu nadesłał zdjęcia odmiany Flexton F1 a konkretnie główki która wżyła 13,3 kg i miała 110 cm obwodu. Tym samym Pan Robert został głównym zwycięzcą konkursu i otrzyma pakiet rozsad od Grupy Producentów Rozsad Krasoń o wartości 2000 zł.

Miejsce II – Ambrosia 12,6 kg

Kolejni giganci to kapusta Ambrosia F1 o masie główki 12,6 kg  zdjęcia nadesłał Piotr Bojdo z Bobrowca. Do Pana Piotra trafi zestaw nasion kiłoodpornej kapusty Kilabaron F1 od Syngenta Polska.

Miejsce III – Typhoon 12,2 kg

Trzecie miejsce zajęła kapusta Typhoon F1 o masie 12,2 kg od Grzegorza Napierały z Węgorzewa. Nagrodą za 3 miejsce jest zestaw nawozów o działaniu biostymulującym i regenerującym od firmy Valagro.

Pozostałe konkursowe zgłoszenia były równie imponujące. Do tych uczestników konkursu trafią nagrody pocieszenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy – dobrych zbiorów i tak okazałych główek kapusty.