W trzeciej części relacji z wizyty 18 sierpnia na poletkach gdzie rosną odmiany kapusty Syngenta, zlokalizowanych w Charsznicy w gospodarstwie Joanny i Piotra Gajdy przedstawiamy w tej części informacje o jednej z wartych uwagi odmian odpornych na kiłę kapusty oraz o nowej odmianie kapusty pekińskiej do długiego przechowywania.

Kilacees F1 to odmiana kapusty z odpornością na kiłę kapusty. Odmiana ta dedykowana jest do uprawy na świeży rynek. Odmiana ta rekomendowana jest do sprzedaży lepiej i jesiennej. Dobrze sprawdza się w sprzedaży marketowej.

Marrio F1 to odmiana kapusty pekińskiej, która zadebiutowała w uprawie w 2021 roku. Dedykowana jest do uprawy jesiennej, z możliwością długiego przechowywania. W okresie około 65 dni pozwala uzyskać główki o masie od 1 do 2 kg. Odmiana ta w uprawach testowych w Polsce była sprawdzana przez trzy lata zanim została wprowadzona do uprawy. W okresie przechowywania długo utrzymuje atrakcyjny zielony kolor. Odmiana ta jest mało podatna na choroby, pozwalając uzyskać dobrej jakości produkt do przechowywania – informuje Władysław Tokarczyk z firmy Syngenta.

Więcej informacji o odmianach kapusty Syngenta, które już 12 września będzie można zobaczyć na poletkach odmianowych w Charsznicy w materiale filmowym: