Kujawsko-Wielkopolskie dni cebuli – FOTOGALERIA

Prezentacje terenowe

W ramach Kujawsko-Wielkopolskich dni cebuli w Rudnikach w Gminie Opalenica odbyło się spotkanie. Miało miejsce na plantacji cebuli należącej do Przemysława Galasa. Zgromadzono tam kolekcję kilkunastu odmian firmy Bejo Zaden. Przy okazji zwiedzania poletek pokazowych głos zabierali przedstawiciele firm z branży ogrodniczej, a kilka innych podmiotów zorganizowało swe stoiska w pobliżu plantacji.

Nawożenie i ochrona cebuli

Temat dostarczania cebuli składników pokarmowych podjął Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland. Skoncentrował się na stronie ekonomicznej nawożenia posypowego. Porównywał efektywność wykorzystywania różnych typów nawozów przy aktualnych ich cenach rynkowych. YaraMila Complex w tych rozważaniach wypadł całkiem dobrze. Głos zabrali także we wspólnym wystąpieniu Radosław Koberski z DNK i Jan Najbar z Biolchimu. Przedstawili oni zagadnienie naturalnej stymulacji roślin w oparciu o rozwiązania firmy CIFO. Na spotkaniu obecny był także Maciej Wita z BASF. Udzielił wielu praktycznych rad na temat przygotowywania mieszanin zbiornikowych czy stosowania preparatów w dawkach dzielonych. Scharakteryzował także możliwość wykorzystania takich preparatów jak Cabrio Duo 112 EC oraz Wing P 462,5 EC w ochronie cebuli przed mączniakiem i zachwaszczeniem. Swe stoiska w bezpośrednim sąsiedztwie plantacji zorganizowały dodatkowo firmy DNK, Omnivent i FMC.

Przegląd odmian cebuli

Ważnym etapem spotkania było zwiedzanie poletek pokazowych. Oprowadzał po nich Jakub Gęsicki z Bejo Zaden. W kolekcji zgromadzono kreacje różnych typów i mieszańcowe. Można było zapoznać się z cebulami o tradycyjnej łusce, ale także z odmianami cebuli czerwonej i cebulą białą. Tak prezentowała się cebula, która podczas Kujawsko-Wielkopolskich dni cebulowych wystąpiła w roli głównej:

c.d.n.