Kubota na pokazach (cz. I)

Grzegorz Czerwiak z firmy Kubota


Jedną z atrakcji II Festiwalu Brokuła zorganizowanego w Pałuckim Zakątku w Kołaczkowie, były pokazy ciągników oraz uprawy gleby i sadzenia rozsady warzyw przygotowane przez firmę Kubota. Pokazy prowadził Grzegorz Czerwiak z firmy Kubota.

W trakcie pokazów zaprezentowano takie modele jak M135GX o mocy 140 KM, jest to model z 4 cylindrami z silnikiem o pojemności 6,12 l, która pozwala generować bardzo dużą moc w minimalnym stopniu wpływając na zużycie silnika. Ten czterocylindrowy, chłodzony cieczą, szesnastozaworowy, turbodoładowany silnik z intercoolerem Common Rail spełnia normę EURO IIIB.

Ciągnik ten ma napęd 4×4 załączany elektrohydraulicznie podczas jazdy. Liczba przełożeń F24/R24 (F32/R32 z opcjonalnymi biegami pełzającymi) Prędkość maksymalna to 39,9 km/godz. Przekładnia główna 8 biegów przełączanych pod obciążeniem (z trybem automatycznym), wyposażona w trzystopniowy reduktor, zsynchronizowany, co zapewnia płynną pracę tym ciągnikiem. Ciągniki oferowane przez firmę Kubota zasługują również na uwagę z uwagi na bogate wyposażenie oferowane w standardzie, którymi są system zacieśniania skrętu Bi-Speed Turn, system automatycznego zarządzania mocą Work Cruise, klimatyzację, szyberdach, fotel amortyzowany pneumatycznie, hamulce pneumatyczne przyczep, belka rolnicza, zaczep transportowy, obciążniki przednie 564 kg. Na uwagę w ciągnikach firmy Kubota zasługuje kabina, która jest bardzo wygodna i przestronna, zapewniając bardzo dobrą widoczność.