Pomidor to roślina, która ma bardzo duże wymagania pokarmowe. Warto o tym pamiętać, chcąc uzyskać zdrowy i obfity plon podczas zbiorów. Cel ten wymaga przemyślanego planu nawożenia. Rośliny te potrzebują nie tylko azotu czy fosforu, ale również innych składników. W uprawie pomidorów należy pamiętać o zasilaniu tych roślin pierwiastkami w formie chelatów, czyli rozpuszczalnymi w wodzie. O tym, jak biostymulować pomidory w okresie wzrostu i kwitnienia opowiedzą Hubert Tabor i Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland.

W załączonych materiałach filmowych przedstawiono plantację wczesnego pomidora, która została założona 30 KWIETNIA. Oczekiwania w kontekście zbioru to powyżej 75 ton. Sprawdźmy, co zrobić by uzyskać taki oto plon.

Przede wszystkim fertygacja, czyli nawadnianie wodą i dodatkowo zasilanie nawozami. W uprawie pomidora jest bardzo ważne, by odpowiednio nawozić roślinę, głównie dolistnie. Nowy produkt YaraVita FRUTREL to połączenie wapnia i fosforu w jednym zabiegu, czyli jednocześnie ograniczamy ilość przejazdów, jak również dostarczana jest roślinie wysoka koncentracja cynku i boru. To niezwykle istotne, ponieważ w tym momencie roślina ma największe zapotrzebowanie na wapń i mikroelementy potrzebne do między innymi do podziałów komórkowych – mówi Hubert Tabor, specjalista z firmy Yara Poland.

Więcej w poniższych materiałach filmowych:

Nawożenie pomidorów gruntowych

materiał promocyjny firmy Yara Polska