Nawożenie porów – sprawdzone rozwiązaniaPokazowa kolekcja odmian pora z oferty firmy Enza Zaden (czytaj również) przygotowana w gospodarstwie Arnolda Kwiatka w Złotnikach koło Krakowa była doskonałą okazją do zapoznania się z realizowanym tutaj programem nawożenia przygotowanym przez specjalistów z firmy Yara Poland.

Tegoroczny program nawożenia, jak też dawki zastosowanych nawozów i dostarczonych wraz z nimi składników odżywczych przygotowany był w oparciu o wynik analizy składu chemicznego gleby oraz panujące w tym sezonie warunki pogodowe. 

Podstawowymi nawozami zastosowanym przed sadzeniem roślin były: YaraBela Nitromag (300 kg/ha) oraz YaraMila Compex (500 kg/ha). 

Sadzenie rozsady porów dostarczonych przez firmę Luty Jacek, odbyło się 27 kwietnia. Po około 28 dniach od posadzenia roślin zastosowano kolejne dawki nawozów. Jakie? Dowiecie się z materiału filmowego przygotowanego z Michałem Wojcieszkiem z firmy Yara Poland. 

Specjalista z firmy Yara zwraca uwagę również na celowość zastosowania czasami w uprawie pora nawozów dolistnych, takich jak np. YaraTera Kristalon Zielony (wiosną w czasie niskich temperatur), YaraTera Kristalon Pomarańczowy (stymulacja produkcji asymilantów). Więcej o wartych uwagi produktach do dokarmiania dolistnego pora, w celu poprawienia jakości plonu np. ładnego zielonego koloru liści, dowiecie się z materiału filmowego. 

Czytaj również: