W dniu 13 sierpnia w Potworowie odbyła się druga edycja imprezy Przystanek PAPRYKA. Głównym jego organizatorem była firma Hazera, a partnerami  takie przedsiębiorstwa jak ADOB, Biobest, GPR Krasoń czy NaturalCrop. Wydarzenie było niezłą sposobnością do zapoznania się z ofertą odmianową Hazery, w tym zwłaszcza nowością – odmianą papryki Muretta F1.

Muretta F1 – podstawowe informacje

Odmiana Muretta F1 wydaje owoce w kolorze czerwonym, w typie blok, najczęściej czterokomorowe. Rośliny mają nieco wyższy wigor niż te z odmiany Muriel F1. Muretta F1 jest też o ok. 7-10 późniejsza, co zapewnia bardzo dobrą kontynuację plonowania. Gorąco zachęcam do wypróbowania tej odmiany. Znajdzie się w naszym portfolio w nadchodzącym sezonie, będzie więc możliwość przekonać się jak sprawdza się w warunkach konkretnego gospodarstwa. – mówił Janusz Gajzler, przedstawiciel firmy Hazera. O tym jak odmiana ta prezentowała się w uprawie towarowej na plantacji pana Andrzeja Krzywkowskiego w Potworowie można przekonać się oglądając poniższy materiał filmowy:

Inne propozycje

Hazera zorganizowała wystawę owoców innych jeszcze odmian. Dodatkowo, w zlokalizowanym obok tunelu zblokowanym można było zobaczyć małą kolekcję odmian o żółtych owocach w uprawie towarowej. Ważnym elementem Przystanku PAPRYKA była możliwość odbycia konsultacji z dr inż. Agnieszką Stępowską z IO w Skierniewicach w zakresie produkcji papryki. Zapraszam do zapoznania się z mini relacją fotograficzną prezentującą odmiany warzyw firmy Hazera, głównie papryki:

Nowe odmiany papryki