Już nie tylko pory i marchew z grona warzyw mogą być chronione preparatem Luna Experience 400 SC. Zgodnie z nowa etykietą i zezwoleniem MRiRW jakie firma Bayer uzyskała pod koniec lutego tego roku, fungicyd Luna Experience 400 SC. może być używany do ochrony takich gatunków  jak pietruszka korzeniowa, pasternak, cebula, czosnek, kapusta głowiasta biała, kapusta głowiasta czerwona, kapusta brukselska, kapusta pekińska, kapusta włoska, brokuł, kalafior.

Opis działania i nowy zakres stosowania

Luna Experience 400 SC jest fungicydem o działaniu układowym i kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie drzew owocowych, malin, winorośli, leszczyny i wielu gatunków warzyw. Dwie substancje aktywne tebukonazol i fluopyram zapewniają wielokierunkowe działanie, w tym wysoką skuteczność w zwalczaniu wielu patogenów roślin uprawnych. Okres karencji w przypadku większości chronionych warzyw wynosi 14 dni (cebula i czosnek – 7 dni).

Wyniki badań

Wieloletnie badania prowadzone w Polsce przez Bayer CropScience  m. in. wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach, potwierdziły bardzo wysoką skuteczność Luny  Luny Experience 400 SC w zwalczaniu  chorób grzybowych często  powyżej najlepszych standardów rynkowych. Skuteczność przejawiała się w ograniczaniu porażenia owoców i warzyw na polu, jak również w trwałości i jakości plonu po przechowywaniu. Wyższa ilość i jakość zebranych z pola plonów przekłada się to na wymierne korzyści finansowe dla producenta oraz dla podmiotów zajmujących się dystrybucją i przetwórstwem owoców i warzyw.

Zalety stosowania środka Luna Experience 400 SC

  • Wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób
  • Szeroki zakres stosowania w wielu uprawach
  • Poprawa zdrowotności roślin
  • Bezpieczeństwo dla środowiska i konsumenta
  • Dłuższe przechowywanie plonów po zbiorze

Zakres stosowania Luna Experience 400 SC w ochronie warzyw

informacja prasowa firmy Bayer