Nowe możliwości ochrony buraka ćwikłowego

Dr Paweł Szymczak z firmy ASCROP


Jednym z największych zagrożeń jakie notowane jest w tym sezonie w uprawie buraka ćwikłowego jest chwościk buraka. Jest to powszechna i trudna do zwalczania choroba, która za sprawą wycofania z uprawy tego warzyw wielu preparatów, wymaga odmiennego podejścia do zwalczania wielu chorób, jedną z nich jest właśnie chwościk buraka.

W ramach projektu Burak ćwikłowy #profesjonalnie, ochronę tego warzywa oparto min. ną mieszaninie takich substancji czynnych jak strobiluryna i azol. Do tego zabiegu dodano produkt Multimaster, pozwalający na zastosowanie tej mieszaniny w panujących w ostatnich tygodniach bardzo wysokich temperaturach, zapewniając lepszą przyswajalność użytych do ochrony substancji czynnych. 

Po kilku dniach od tego zabiegu, zastosowano produkty kontaktowe oparte na siarce i miedzi w formie wodorotlenkowej, która zapewnia dłuższą ochronę kontaktową. W przypadku tych dwóch substancji zastosowano dwa rodzaje produktów z serii Terpenów.

Więcej o nowym podejściu do ochrony burak ćwikłowego, m.in. przed chwościkiem buraka dowiecie się z materiału filmowego, w którym o zwalczaniu tej choroby informuje dr Paweł Szymczak z firmy ASCROP.