Odmiany buraczków firmy Sakata – fotogaleriaW Zakroczymiu k. Modlina w dniu 3 sierpnia odbyła się międzynarodowa impreza warzywnicza. Można na niej było zobaczyć odmiany buraczków firmy Sakata. Bogata kolekcja, licząca 20 kreacji, zespół doradców z Polski i USA, goście z różnych krajów Europy, ale przede wszystkim kwatery doświadczalne i ekspozycje – warto było odwiedzić wydarzenie zorganizowane przez Sakatę. Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią z pokazów.

Spotkania z doradcami

Rozmowy przy kwaterach doświadczalnych pozwalały plantatorom zgromadzić informacje o nowych odmianach. Tych w portfolio firmy Sakata jest naprawdę dużo. Widać, że podmiot ten do buraczka przywiązuje duże znaczenie i ten kierunek hodowli silnie jest rozwijany.

Prezentowane odmiany

Z racji międzynarodowego charakteru wydarzenia zaprezentowano bardzo szeroki wachlarz odmian. Kolekcja liczyła 20 pozycji. Niektóre z nich już teraz z powodzeniem uprawiane są w Polsce. Inne otrzymały dopiero numery pod którymi przechodzą okres testów, a do oferty handlowej trafią dopiero za kilka lat. Nowości prezentowane były na pokazach jednak już teraz.