„DIY Fresh Pack” to gotowe zestawy warzyw i dodatków do przyrządzenia potraw


Targi Fruit Logistyca, odbywające się w Berlinie to obecnie najważniejsze wydarzenie dla osób zajmujących się sprzedażą owoców na świecie. Tegoroczna edycja odbywające się w dniach 4-6 lutego odwiedziło blisko 65 tys. osób z ponad 135 krajów, a swoją ofertę zaprezentowało 2785 wystawców z 83 krajów.

Odbywające się w Berlinie targi to z jednej strony możliwość zapoznania się z ofertą firm handlowych z całego świata, a z drugiej możliwość zapoznania się z trendami dotyczącymi odmian warzyw, które już są lub za chwilę będą wprowadzane do oferty firma handlowych, a także z różnymi rozwiązaniami dotyczącymi pakowania i sprzedaży. Wielu handlowców, uważa, że berlińskie targi to niekwestionowany lider jako miejsce – platforma do nawiązywani kontraktów handlowych i miejsce, gdzie warto zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania dotyczące czy to wprowadzanej do sprzedaży odmiany czy też innowacyjnych rozwiązań dotyczących sposobu pakowania czy też eksponowania produktów w sklepie.

Od 10 latach w ramach targów FL odbywa się konkurs Fruit Logistica Innovation Award (FLIA), w ramach którego prezentowane są nowości dotyczące owoców, warzyw, cytrusów czy też technologii ich przetwarzania, pakowania czy sprzedaży. W tym roku w tym prestiżowym konkursie wygrała w tym roku bezpestkowa papaję Aurora zaprezentowana przez izraelską firmę Aviv Flowers Packaging HouseLtd.

Odmiana ta ma delikatny aromatem i zwartym, aromatycznym miąższem, który nawet po pokrojeniu zachowują jędrność przez długi czas. Masa owocu mieści się w zakresie od 200 do 1000 g. Rynkiem docelowym dla tego produktu są kraje europejskie i Kanada. – Drugie miejsce przypadło pomidory Lemoncherry z belgijskiej firmy BelOrta (więcej o tej odmianie czyt. www.podoslonami.pl).

„DIY Fresh Pack” to gotowe zestawy warzyw i dodatków do przyrządzenia potraw
„DIY Fresh Pack” to gotowe zestawy warzyw i dodatków do przyrządzenia potraw

Producentów warzyw powinny szczególnie zainteresować koncepcja sprzedaży warzyw pod marką „DIY Fresh Pack”, które stanowiły gotowe zestawy warzyw i dodatków do przyrządzenia potraw. Jak informowali przedstawiciele holenderskiej firmy firmy Bakker Barendrecht, przygotowane na targi zestawy gotowych warzyw z przepisem pozwalają w bardzo prosty sposób przygotować interesujące danie, zaoszczędzają czas na poszukiwanie różnych produktów. Jedna porcja warzyw i niezbędnych dodatków pozwala przygotować danie dla czterech osób.