Tu nie miejsca miejsca na błędy. Trzeba robić to najlepiej. Zapraszamy na Webinar poświęcony uprawie papryki. Wspólnie z naszymi zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o odmianach na nowy sezon, zasadach fertygacji, a także o tym jak zapewnić dobre wiązanie owoców przez cały sezon. Środa, 13 grudnia, zaczynamy o godzinie 17.00.

W pole i pod osłony. Jakie odmiany  papryki wybrać na nowy sezon?  Magdalena Wyganowska &Karolina Misztal/Bayer-Seminis  

Magdalena Wyganowska  podsumuje sezon 2023 w zakresie polowej produkcji papryki. Scharakteryzuje też wymagania klimatyczne i pokarmowe papryki polowej oraz przedstawi wskazówki dotyczące dobrego rozpoczęcia sezonu 2024. W tym zakresie przedstawi propozycje najlepszych odmian przemysłowych do uprawy w polu.

Karolina Misztal przedstawi dane o produkcji papryki w Polsce i sytuacja rynkowej w Hiszpanii i Holandii. Zaprezentuje portfolio odmian papryki tunelowej firmy Bayer Seminis oraz nowości w ofercie na nadchodzący sezon. Na zakończenie słów kilka o sprawdzonych odmianach nowalijek marki Seminis.

Skuteczne żywienie papryki. Czyli jakie? – Wojciech Wojcieszek, Yara Poland

Fertygacja w uprawie papryki stała się w ostatnich dość powszechnym sposobem nawożenia. Oznacza to dostarczanie niezbędnych dla roślin składników pokarmowych w obręb ich systemu korzeniowego, poprzez podawanie rozpuszczonych nawozów w wodzie używanej do nawadniania. Korzenie roślin mogą pobrać z gleby w zasadzie jedynie te składniki, które są rozpuszczone w wodzie, dlatego dzięki fertygacji podajemy je w sposób najbardziej przez rośliny preferowany i efektywny. Jest to też najbardziej ekonomiczny sposób żywienia doglebowego, ale … wymagający też pewnej wiedzy o wymaganiach roślin w poszczególnych fazach wzrostu. Temat ten scharakteryzuje Wojciech Wojcieszek z firmy Yara Poland.

Jak możemy wpłynąć na dobre i równomierne wiązanie papryki? – Radosław Łaźny, doradca uprawowy

Jakie czynniki wpływają na równomierne wiązanie papryki? Co powoduje zrzucanie zawiązków? Na te i inne pytania z zakresu uprawy papryki w tunelach postara się odpowiedzieć Radosław Łaźny. Opowie o tym jak istotna jest temperatura i światło w zapyleniu i wzroście owoców. Poruszy również kwestie nawożenia zwłaszcza fosforem i borem, które to pierwiastki okazują się szczególnie ważne dla … No właśnie o tym już w środę.

WEBINAR będzie  transmitowany online na kanale YT warzywapolowe.pl oraz profilu FB.