W spotkaniu ogółem udział wzięło ok. 120 osób

W dniu 6 lipca odbyło się spotkanie w ramach Agro Akademii BASF. Poruszane tematy dotyczyły uprawy pomidorów gruntowych. Pomidorowe Warsztaty Polowe w miejscowości Dąbcze zorganizowane zostały przez firmy BASF oraz SGP Pudliszki. W organizacyjnych wysiłkach wsparły je inne liczne podmioty, takie jak HM Clause, Hazera, Adob, Awimex oraz Grupa Mularski. Obecny był też ekspert – Piotr Borczyński z ODR w Minikowie.

Kompleksowa oferta

Organizatorzy spotkania zadbali o to, by poruszane tematy w kompletny sposób odnosiły się do tematyki uprawy pomidorów w gruncie. Dlatego Pomidorowe Warsztaty Polowe odwiedzili przedstawiciele firm nawozowych i nasiennych. Byli też przedstawiciele sklepu ze środkami produkcji oraz reprezentant producenta rozsady warzyw.

Bogata oferta odmian pomidorów

Na polach Grzegorzewskich zgromadzono interesującą kolekcję odmian pomidorów gruntowych. Niektóre z odmian są już na rynku, ale sprawdzane są tu również nowości, które być może już niebawem wejdą do oferty firm nasiennych. Poza pomidorami uprawia się tu również paprykę, cebulę i buraka cukrowego:

Dobra frekwencja

Perfekcyjna organizacja spotkania oraz ciekawe tematy sprawiły, że na spotkanie przybyło sporo ponad 100 osób. Już niebawem odbędą się kolejne Warsztaty Polowe organizowane w ramach Agro Akademii BASF:

Więcej informacji z tego spotkania już niebawem na portalu warzywapolowe.pl