Ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn i bezkonkurencyjnych ofert. Targi Kielce już po raz 21. zapraszają na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH od 27 do 29 marca 2015 roku.

Rekordowa edycja!
– Wiosną każdego roku Kielce zmieniają się w stolicę nowoczesnego rolnictwa. Pod koniec marca ponad 700 dobrze znanych na rynku firm z kilkunastu krajów zaprezentuje sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym i branży gospodarki zasobami leśnymi. Z ich ofertą w ubiegłym roku zapoznało się ponad 58 i pół tysiąca zwiedzających. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i najważniejsze wydarzenie w środowisku rolniczym. W tym roku po raz kolejny padł rekord – zaprasza do Targów Kielce dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

Na liście wystawców w 2015 roku są firmy z Polski, Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech Podziwiać będzie można maszyny takich gigantów jak Farmtrac Tractors Europe, Case IH, Same Deutz-Fahr, Ursus, Zetor, Kuhn, New Holland, Lamborghini czy Horsch Maschinen.

Stoiska i eksponaty przywożone przez wystawców zajmują co roku całą powierzchnię targową. W związku z tym z początkiem marca Targi Kielce zmieniły się w plac wielkiej budowy. Na naszym terenie powstały cztery specjalne hale namiotowe o łącznej powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród nich jest prawdziwy hit czyli hala gigant. Takiej nie było jeszcze w Europie. To konstrukcja o wielkości 7
i pół tysiąca metrów kwadratowych – a to aż o ponad półtora tysiąca metrów więcej niż ma główna hala w Targach Kielce – E. Szerokość tego obiektu wynosi 50 m a długość aż 150 metrów. Swoje miejsce znajdzie tam aż 200 stoisk. Elementy potrzebne do budowy hal namiotowych przywiozło 50 TIR-ów! – mówi prezes Andrzej Mochoń.
W tym samym czasie w halach Targów Kielce odbędą się XV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Targi te to miejsce spotkań najlepszych specjalistów – pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

Nie może Cię zabraknąć! Pieniądze czekają!
Targi AGROTECH to najlepsza okazja by zadecydować, jak w najlepszy sposób spożytkować pieniądze płynące z dopłat w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Głównym celem projektu na najbliższy czas jest m.in. poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich. Planuje się, że łączne środki publiczne przeznaczone na realizację PROW 2014-2020 wyniosą aż 13 513 295 000 euro. Pomoc finansowa skierowana będzie głównie do sektora rolnego, który jest szczególnie istotny z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i wymaga znacznego wsparcia. Planowane dofinansowanie wspomoże modernizację i restrukturyzację gospodarstw rolnych. Przeznaczone będzie także na premie dla młodych rolników oraz płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne. Wszyscy, którzy odwiedzą AGROTECH będą mogą skorzystać z fachowych porad konsultantów najważniejszych branżowych instytucji.

W programie targów…
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH co roku odwiedzają przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych, a wśród nich Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prestiż wystawy podkreślają również towarzyszące targom wydarzenia m.in. wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz skierowane do wszystkich zwiedzających specjalistyczne konferencje i szkolenia.

Tractor of the year

Ciągnik marki Case IH został wyróżniony podczas targów EIMA International w Bolonii. Specjaliści zasiadający w jury, pełni uznania dla osiągnięć technologicznych marki, przyznali ciągnikowi Case IH Magnum 380 CVX tytuł Tractor of The Year 2015. Nadawany od 1998 r. tytuł Tractor of the Year to prestiżowe wyróżnienie przydzielane w uznaniu dla szczególnych osiągnięć technologicznych w projektowaniu maszyn rolniczych. Tegoroczny zwycięzca, czyli ciągnik Case IH Magnum 380 CVX, wytypowało aż 23 niezależnych dziennikarzy z branżowych pism rolniczych.

Traktoriada

W sobotę (28.03) na terenie Targów Kielce będzie można spotkać się z Marcinem Obałkiem, autorem projektu Traktoriada – Ursusem dookoła świata. Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja doczekała się kolejnych 6 etapów podczas których Ursus pokonał blisko 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru. Zimą wyruszy on w kolejną podróż, tym razem do Indii – z Polski całkowicie „na kołach”.