Robert Lewandowski widzi potencjał branży agro i produktów biotechnologicznych

Robert Lewandowski i Jarosław Peczka właściciele firmy Bio-Lider



Bio-Lider to firma oferująca biopreparaty dla rolników oraz rynku hobby. Jej współzałożycielem jest Robert Lewandowski, obecnie piłkarz FC Barcelony i kapitan polskiej reprezentacji. Jak podaje serwis money.pl oraz Puls Biznesu dwa lata po starcie przedsiębiorstwo już zarabia, a jego przychody są liczone w dziesiątkach milionów zł.

Bio-Lider to przedsięwzięcie które powstało w 2021 roku dzięki współpracy znanego piłkarza Roberta Lewandowskiego i  Jarosławem Peczki od lat związanego z rynkiem biopreparatów (firma Bio-Gen).

Robert Lewandowski zauważa potencjał biotechnologii

Twórcy spółki zapowiadali, że osiągnie ona rentowność już w pierwszym roku. I rzeczywiście, zakończyła go z 40-milionowymi przychodami. Puls Biznesu podaje, że w 2022 r. marża netto firmy wyniosła ok. 10 proc., a sprzedaż sięgnęła 80 mln zł.

Bio-Lider finansuje się samodzielnie – wydatki ograniczają się na razie do marketingu czy badań, więc roczny budżet wynosi kilka milionów złotych. Nie myślimy o dokapitalizowaniu spółki ani wprowadzeniu jej na giełdę. Chcemy być największym graczem w swojej kategorii na świecie. Wierzymy, że to możliwe, a już udowodniliśmy, że składamy realne deklaracje – mówi dziennikowi Jarosław Peczka, współzałożyciel Bio-Lidera.

Zainwestowałem w spółkę, ponieważ uwierzyłem w jej długoterminowy plan rozwoju i zespół. Wyniki potwierdzają, że podjąłem dobrą decyzję. Jestem przekonany, że firma będzie dalej wykorzystywała potencjał sektora biotechnologicznego nie tylko w Polsce, ale także za granicą – dodaje Robert Lewandowski, cytowany przez „PB”.

Robert Lewandowski i Jarosław Peczka właściciele firmy Bio-Lider

Bio-Lider – lider bioinnowacji

Bio-Lider wywodzi się z firmy Bio-Gen należącej do Jarosława Pieczki i jego żony. Jej zadaniem jest opracowanie i wdrażaniem na rynek biopreparatów dla roślin. Wśród flagowych produktów tego podmiotu warto wymienić oparte na pożytecznych bakteriach biopreparaty. Są to AzotoPower (zawiera bakterie z rodzajów Azotobacter i Arthrobacter, są to wolnożyjące i niesymbiotyczne mikroorganizmy, znajdujące zastosowanie w różnego rodzaju uprawach, asymilujące 15-50 kg N/ha rocznie) czy FosfoPower (zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii PSB – Phosphorus Solubilizing Bacteria – wytwarzające m.in. kwasy organiczne oraz enzymy które efektywnie rozpuszczają trudnodostępne formy fosforu z glebowych zasobów nieorganicznych jak i organicznych).

Fot. Bio-Lider

źródło – money.pl/Puls Biznesu