Coraz więcej firm na Fresh Business Expo 2017 na Ukrainie

VI Międzynarodowa Wystawa Przemysłu Świeżych Produktów na Ukrainie i innych krajach WNP, która odbędzie się w Kijowie (Ukraina) w dniach 5-7 grudnia 2017 roku odnotowuje coraz większą ilość polskich firm, które zainteresowane są udziałem tej wystawie.

Fresh Business Expo jest jedynym handlowym wydarzeniem na Ukrainie, które dotyczy wyłącznie całego łańcucha świeżych produktów.

Bazując na podstawie pozytywnych wyników z edycji w 2016 roku, w połączeniu z sytuacją rynkową, która staje się coraz bardziej korzystna, organizatorzy zauważają, że zainteresowanie Ukraińskim rynkiem wzrasta, szczególnie między Polskimi przedsiębiorstwami.

Biorąc pod uwagę, że Polska i Ukraina są krajami sąsiadującymi, a także mającymi silną i długotrwałą relację handlową, a także fakt, że wprowadzono w życie umowę o wolnym handlu (FTA) między UE a Ukrainą, tworzy z niej bardzo interesujący i dopiero wschodzący rynek dla polskich firm.

Dzięki umowie o wolnym handlu (FTA) Ukraina może rozszerzyć swój eksport do całej Unii Europejskiej, otwierając ogromny nowy rynek dający duże możliwości. Powoduje to silny wzrost produkcji owoców i warzyw, który oferuje ogromny potencjał dla (polskich) dostawców technologii i urządzeń szklarniowych, maszyn przetwórczych, pozbiorczych i technologii przechowalniczej.

Polskie firmy, które już zarezerwowały stoisko/miejsce: Green Sort, Grupa Imago, Korfanty Nursery, Mega Sp. Z.o.o., Poland Fruits, Polskie Borówki, Sorter Sp. J., UNI-MASZ H.M.Juszczuk Sp.j., Unidex Freezing Tunnels, Unimasz Sp. z o.o. and WDK Tunnels.

Jednym z kluczowych czynników składających się sukces wystawy jest konferencja „Owoce i warzywa na Ukrainie” organizowana przez Fruit Inform w ramach wystawy.

Konferencja i wystawa przyciągnęły wiodących producentów, handlowców, kluczowych kupców sieci supermarketów, importerów, eksporterów, przetwórców jak również dostawców sprzętu.

Więcej informacji:

Nova Exhibitions BV
Tel. +31 85 401 73 97
E-mail: info@nova-exhibitions.com

oraz na stronie

www.freshbusiness-expo.com

Patronem medialnym wydarzenia jest portal