Stoller Group, jedna z największych firm biologicznych w branży przejęta przez Corteva Agriscience

Przychody ze sprzedaży Stoller na całym świecie przekroczą 400 mln USD, firma jest obecna w ponad 60 krajach. Umowa wzmacnia zaangażowanie Cortevy w oferowanie rolnikom innowacyjnych rozwiązań biologicznych. To druga transakcja Cortevy w zakresie produktów biologicznych od czasu zakończenia przeglądu opcji strategicznych.

Corteva podpisała ostateczną umowę przejęcia spółki Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży. Dzięki działalności w ponad 60 krajach i prognozowanym przychodom ze sprzedaży za rok 2022 przekraczającym 400 milionów dolarów, przejęcie Stoller zapewni Cortevie natychmiastowe zwiększenie skali działania i rentowności oraz wzrost zysku operacyjnego.

Nowy kontrakt wzmacnia zaangażowanie Cortevy w dostarczanie rolnikom produktów biologicznych, które uzupełniają konwencjonalne środki ochrony roślin i pozwalają im dostosować praktyki rolnicze do zmieniających się oczekiwań rynku. Stoller cieszy się znakomitą reputacją. Firma ma mocne relacje z rolnikami. Spółka realizuje model sprzedaży, który bazuje na kreowaniu popytu poprzez dzielenie się wiedzą z kanałem sprzedaży oraz rolnikami. Sukces rynkowy Stollera jest pochodną doskonałych efektów jej produktów w terenie.

 „Produkty biologiczne to rozwiązania, które, uzupełniając konwencjonalne środki ochrony roślin, pomagają sprostać globalnym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem żywności i zmianami klimatycznymi. Stoller jest liderem w segmencie produktów biologicznych, zarówno ze względu na swoją obecną pozycję, jak i potencjał ekspansji rynkowej, a jednocześnie zapewnia atrakcyjne możliwości wzrostu przychodów i  zysków” – powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience. – „Przejęcie pozwoli Cortevie rozszerzyć i przyspieszyć działania w zakresie rozwoju portfolio produktów biologicznych oraz stać się jednym z największych graczy na tym szybko rozwijającym się rynku.”

Z prognoz wynika, że rynek produktów biologicznych będzie rósł rocznie w jednocyfrowym tempie do 2035 roku i ma osiągnąć w tym czasie 25 proc. całego rynku środków ochrony roślin. W ciągu zaledwie trzech lat Corteva rozwinęła światowej klasy biznes biologiczny. To efekt wdrażania strategii rozwoju bazującej na wprowadzaniu innowacji zarówno w wewnętrznych strukturach firmy, jak i współpracy w z podmiotami zewnętrznymi w zakresie badań i rozwoju, zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych oraz przejęciach.

„W ponad 50-letniej historii firmy z powodzeniem pomagaliśmy rolnikom na całym świecie zwiększać zyskowność ich gospodarstw rolnych, równocześnie umożliwiając im działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że teraz możemy połączyć siły z firmą Corteva, ponieważ mamy taką samą wizję wspierania rolników w produkcji zdrowej żywności,” – powiedział Guillermo de la Borda, dyrektor generalny firmy Stoller. – „Razem staniemy się jednym z najbardziej zaufanych dostawców rozwiązań biologicznych.”

Umowa z firmą Stoller jest drugim przejęciem przez Cortevę spółki z branży biologicznej. Wcześniej Corteva kupiła hiszpańskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne Symborg, producenta mikrobiologicznych środków wiążących azot atmosferyczny. Corteva połączy uzupełniające się zaplecze handlowe i techniczne firm Stoller oraz Symborg w strategii rozwoju swoich produktów biologicznych.

Cena zakupu firmy Stoller wynosząca 1,2 miliarda USD stanowi około 12-krotność wartości spółki i bazuje na oczekiwanym zysku operacyjnym spółki na rok 2022 w ujęciu jednostkowym. Sprzedaż zostanie zamknięta w momencie finalizacji transakcji i jest planowana na pierwszą połowę 2023 roku, po uzyskaniu zgód regulacyjnych i spełnieniu zwyczajowych warunków finalizacji transakcji. W 2023 roku spółka spodziewa się zarówno wzrostu zysku operacyjnego (EBITDA), jak i wolumenu zysku przypadającego na jedną akcję (EPS).

prawnym Stoller Group jest Latham & Watkins.

###

Informacje o Stoller

Stoller to międzynarodowa firma specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie odżywiania roślin. Oferta obejmuje m.in. hormony roślinne, zaawansowane technologicznie odżywki i mikroorganizmy, które można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi środkami, w celu poprawy wydajności roślin i wzmocnienia odporności roślin na stres. Od ponad 50 lat Stoller łączy innowacyjne, wysokiej jakości rozwiązania z wiedzą z zakresu fizjologii roślin. Dzięki temu rośliny mogą maksymalizować swój potencjał genetyczny, przyczyniając się do zwiększenia plonów i zysków rolników. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://stolleragro.com

Informacje o Corteva Agriscience

Corteva Agriscience to wiodąca, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla rolnictwa i ogrodnictwa. Spółka powstała w oparciu o bogate dziedzictwo firm: Dow AgroSciences, DuPont Crop Protection i Pioneer Hi-Bred. Corteva Agriscience ma w swojej ofercie nasiona, środki ochrony roślin oraz usługi cyfrowe dla rolnictwa. Jest liderem w zakresie innowacji – w ostatnich latach firma wprowadziła na rynek kilka nowatorskich substancji czynnych, takich jak Arylex™ active, Isoclast™ active, Zorvec™ active, czy Lumiposa™. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.corteva.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube.