Najwcześniejsze odmiany kapusty, o krótkim okresie wegetacji i szybko wiążące główki, dają możliwość uzyskania nie tylko wczesnych plonów ale również dobrych dochodów. Odmiany takie uprawiane pod osłonami szybko dorastają i mogą być zbierane już w pierwszych dniach maja. Wyróżniają się tu takie pozycje jak Jetodor F1, Mirror F1, Kevin F1, Veronor F1 i Bolikor F1 – to kapusty na najwcześniejsze zbiory spod osłon. Zapraszamy na FILM.

Wczesne odmiany kapusty

Jetodor F1 to bardzo wczesna odmian o okresie wegetacji 50-53 dni, dorasta szybko do masy 1-1,2 kg.

Mirror F1 – odmiana bardzo wczesna (50-53 dni), rośnie intensywnie i szybko, tworzy główki 1-1,2 kg, wysoko osadzone i odporne na zagniwanie od spodu.

Mirror F1

Veronor F1 – odmiana o nieco dłuższym okresie wegetacji (53-55 dni) pozwalająca przedłużyć okres podaży. Główki są wysoko osadzone, odporne na zagniwanie.

Veronor F1

Kevin F1 – to odmiana ceniona za dużą masę główek, które dorastają do nawet 2 kg. To pozwala uzyskać duże handlowe główki.

Kevin F1

Bolikor F1 – jest odmianą szczególnie polecana do uprawy pod płaskimi przykryciami (agrowłókniną), dająca możliwość uzyskania dużych główek (1,6-1,8 kg) po około 58-60 dniach od wysadzenia.

Bolikor F1