Szkolenie warzywnicze w Smaszkowie – fotogaleria

Główni organizatorzy spotkania - zespół pracowników Inagri


W dniu 16 stycznia w miejscowości Smaszków w pobliżu Błaszek odbyło się warzywnicze spotkanie. Jego głównym organizatorem była firma Inargi. Przybyło na nie ok 250 plantatorów warzyw polowych. Poza konferencją, w części ekspozycyjnej swe stoiska zorganizowało 21 firm wspierających wydarzenie. Były one chętnie odwiedzane przez uczestników spotkania. Corocznie organizowane szkolenie warzywnicze cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Szkolenie warzywnicze – interesująca część konferencyjna

Warto było wysłuchać wykładów prelegentów przybyłych na szkolenie warzywnicze do Smaszkowa. Odbyło się ogółem 7 prelekcji. Zwieńczeniem wykładów był quizz, w którym można było wygrać interesujące nagrody. Prelekcje dotyczyły ochrony warzyw, która w minionym, deszczowym sezonie przysporzyła wielu wyzwań. Mówiono też o odmianach warzyw godnych uprawy w rejonie Błaszek. Sporo uwagi poświęcono produkcji rozsady kapusty pekińskiej we własnym zakresie.

Doradcy firm gotowi pomagać plantatorom

Firmy zaopatrujące plantatorów w środki produkcji nie tylko sprzedają nasiona czy preparaty. Przede wszystkim oferują niezwykle fachową pomoc doskonale przygotowanych doradców. Podczas szkolenia warzywniczego w Smaszkowie zorganizowano część wystawową. Na niej swe stoiska zorganizowało 21 firm z branży ogrodniczej. Były one reprezentowane przez wyśmienitych fachowców, którzy z chęcią odpowiadali na pytania przybyłych na spotkanie gości, dzielili się swą wiedzą.

Prezentowane produkty

Na stoiskach firmowych można było zapoznać się z odmianami warzyw, oferowanymi do produkcji rozsady substratami czy preparatami do ochrony lub żywienia warzyw. Być może to ułatwi plantatorom wybory zakupowe przed nadchodzącym sezonem. Relacje z części konferencyjnej, poruszane zagadnienia i prezentowane stanowiska już niebawem zostaną opublikowane na portalu warzywapolowe.pl.