W trakcie XXVII Małopolskich Dni Kapusty, które odbywały się w tym roku w Charsznicy w dniach 9-10 września, podczas pokazów polowych swe stoiska wystawowe zorganizowały liczne firmy z branży ogrodniczej. Jedną z nich była NaturalCrop Poland, którą w gospodarstwie państwa Agaty i Piotra Ciepałów reprezentował m.in. Sławomir Mechacki. To właśnie on zdecydował się stanąć przed kamerą by opowiedzieć o tym jak stosowane tu produkty firmy wpłynęły na wegetację kapusty i jakiego ostatecznego efektu spodziewa się na podstawie oceny dotychczasowej kondycji towarowej części plantacji.

3 w 1

Jednym z produktów, który specjalista zdecydował się przybliżyć, był NaturalCrop SL. To produkt, który może być stosowany z innymi agrochemikaliami. W gospodarstwie, gdzie firma zorganizowała swe stoisko preparat ten dodawany był do każdego zabiegu insektycydowego. Produkt ten łączy rozmaite działania: odżywia roślinę, pełni rolę biostymulacyjną i jest także adiuwantem. Stosowany w dawce od 0,5 l/ha do 1 l/ha wykazuję pełnię swego potencjału. Dzięki niemu ciecz robocza doskonale pokrywała rośliny, a te intensywnie pobierały składniki odżywcze z niej – wyjaśniał działanie NaturalCrop SL Sławomir Mechacki. Dodał, że produkt może być stosowany łącznie także z fungicydami.

Potas w na dorastanie główek

Warunkiem osiągnięcia celu, jakim jest wysoki i dobry jakościowo plon kapusty, jest zaopatrzenie roślin w dostatek potasu. To szczególnie ważne na etapie dorastania główek. Dlatego też w tym gospodarstwie stosowany był preparat K-Maxxx 56. To nawóz przeznaczony do aplikacji nalistnych z wysoką zawartością potasu dodatkowo jeszcze wzbogacony w fosfor. Innowacyjna  formulacja oraz unikalna forma potasu zapewniają wysoką wydajność i efektywność produktu. Obecność chelatu EDTA wspomaga szybkie pobieranie nawozu przez roślinę. Dzięki temu efekty są szybko widoczne po aplikacji.

Wysoki i dobry jakościowo plon kapusty – zapraszam na film

Pełna wypowiedź Sławomira Mechackiego znajduje się na poniższym filmie. Nakreśla on w niej szerszy kontekst stosowania wymienionych powyżej produktów a także dzieli się swoimi przewidywaniami co do plonowania plantacji państwa Ciepałów. Materiał ten znajduje się poniżej: