Wzór umowy pomocnika przy zbiorach i użyczenia lokaluNa początku maja 2018 roku Prezydent podpisał ustawę z dnia 13 kwietnia 2018 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw, na podstawie której rolnicy będą mogli zatrudniać pomocników przy zbiorach w oparciu o nowy typ umowy o pomocy przy zbiorach. Dzięki działaniu NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych we współpracy z Kancelarią prawną Viggen i dr Mariuszem Miąsko stworzony został wzór umowy o pomocy przy zbiorach i wzór umowy użyczenia lokalu.

Nowa ustawa wprowadza m.in. nowy rodzaj umowy tzw. pomocnika przy zbiorach. W związku z powyższym NSZZ RI „Solidarność” wspólnie z ekspertami z zakresu prawa pracy przygotował wzory umów o pomocy przy zbiorach i umowy o użyczenie lokalu w związku z umową o pomocy przy zbiorach.

Umowy do pobrania ze strony http://solidarnoscri.pl/

Więcej o przepisach związanych z zatrudnieniem pracowników według obowiązujących przepisów oraz lepszej organizacji pracy przy zbiorach w najnowszym numerze JAGODNIKA. Jeśli nie masz prenumeraty zamów najnowszy numer.