Zapraszamy na pokazy warzyw w Holandii w dniach 24-26 września


Jak co roku, także w 2019 roku we wrześniu w Holandii firmy nasienne organizują pokazy warzyw. Kwatery doświadczalne i pokazowe zorganizowało tam wiele podmiotów, które w nasiona zaopatrują także polskich przedsiębiorców. Obecność na polach pokazowych to okazja do podpatrzenia najnowszych odmian, zapoznania się z ich charakterystyką i wymaganiami. To także szansa na zasięgnięcie informacji wprost od najlepszych fachowców i wymiany doświadczeń z innymi plantatorami.

Fields of Innovation – dlaczego warto odwiedzić w Holandii Syngentę?

Fields of Innovation w Holandii to coroczne wydarzenie związane z prezentacją nowych odmian warzyw Syngenta

Pola pokazowe „Fields of Innovation”, organizowane przez firmę Syngenta, odbędą się w Holandii w dniach 24–26 września. Zostaną podczas nich zaprezentowane nowe, ciekawe odmiany oraz przyszłe kierunki rozwoju produkcji warzyw. Producenci warzyw będą mogli zapoznać się z innowacjami firmy Syngenta w zakresie odmian, umożliwiającymi sprostanie kluczowym wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi i dostępnością siły roboczej w nadchodzących sezonach.

Lokalizacja: De Ruil 1, 1693 HD Wervershoof.

Dni Polowe Sakaty – brokuł, rzodkiew i wiele innych interesujących punktów programu

Firma Sakata organizuje Dni Polowe w Holandii w dniach 24-26 września na polach stacji “Proeftuin Zwaagdijk” w miejscowości Tolweg 13 w Zwaagdijk – Oost. Sakata zaprezentuje najnowszą odmianę edemame – zwana również ”włochata fasola” czy tez groszkiem sojowym. Odmiana edemame pod numerem hodowlanym SOY2009 będzie podawana również podczas trzech dni do Państwa degustacji. Na poletkach zaprezentowane zostaną dwie nowe kreacje brokułu Mykonos F1 oraz Perseus F1, które dobrze zniosły trudne warunki uprawy panujące w 2018. Odmiana Celebration F1 -zaprezentuje kolorową paletę barw liścia buraczkowego przeznaczonego zarówno na rynek świeży jak i przetwórstwo. RAD2437 jest to nowa propozycja rzodkiewki okrągłej, czerwonej przeznaczonej do uprawy polowej, gwarantującą stabilną produkcję. Z kolei Colinky F1 to najnowsza dynia hokkaido o krótszym okresie wegetacji i małej komorze nasiennej oraz bardzo dobrej jakości owoców.

Lokalizacja: Stacja “Proeftuin Zwaagdijk”, Tolweg 13 w Zwaagdijk – Oost.

Enza Zaden – bogaty wachlarz odmian sałaty ale nie tylko

Enza Zaden przedstawi gościom szeroką ofertę warzyw liściastych, takich jak sałaty lodowe, sałaty Lollo Rossa, Lollo Bionda, Batavia oraz zielona i czerwona sałata dębolistna. Zostaną również pokazane bezpośrednio zasiane odmiany babyleaf i Eazyleaf®, szpinaku oraz rukoli. Enza Zaden pokaże również inne uprawy polowe, takie jak kalafior, dynia, rzodkiewka, cukinia i por. Podczas dni otwartych będzie również możliwość odwiedzenia szklarni NFT (Nutrient Film Technique) w Enkhuizen. Oprowadzaniem i omawianiem prezentowanych odmian i ich specyfikacji zajmą się polscy przedstawiciele firmy, Łukasz Bogaczyk oraz Piotr Pietrzak.

Lokalizacja: Gangwerf 1 w Twisk. Z A7 / E22 zjazd 10a Abbekerk.

Vitalis fetuje ćwierćwiecze działalności

Firma Vitalis, która oferuje plantatorom nasiona ekologiczne warzyw, w tym roku obchodzi 25-lecie swej działalności. Pola doświadczalno-pokazowe, na których uprawiane są m.in. takie gatunki jak sałata, endywia, por, dynia, cukinia, kalafior, koper włoski, kalarepa, rzodkiewka, rukola czy szpinak można odwiedzać w dniach 24-27 września w godz. 9.00-19.00. Ważna atrakcja zapowiedziana została jednak na 25 września. W tym dniu, z okazji 25 lecia firmy, odbędzie się seminarium. Zostanie ono podzielone na 3 części. W pierwszej omówiona zostanie działalność Vitalis, druga poświęcona zostanie tematyce uprawy i przechowywania dyni, a trzecia trendom, szansom i wyzwaniom jakie stoją przed rynkiem żywności ekologicznej. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 11.00, a potrwa ono do ok. 17.00.

Lokalizacja: Hengelderweg 6, 7383 RG Voorst Gem Voorst

Seminis – odmiany sprawdzone i nowości

W dniach 24 do 26 września 2019 r. w Enkhuizen w Holandii odbędą się Dni Otwarte Seminis. Tegorocznym tematem jest „Twoja kolorowa droga do sukcesu!” Z tym hasłem oraz odrobiną humoru organizatorzy przeprowadzą uczestników przez kolorowe pola pokazowe w Enkhuizen w poszukiwaniu „Twojej kolorowej drogi do sukcesu” wśród ich odmian komercyjnych jak i testowanych. Seminis dostarcza nasion wielu gatunków roślin polskim plantatorom. Dla przykładu niektóre odmiany cebuli czy brokułów już zyskały bardzo dużą popularność w naszym kraju.

Lokalizacja: Seminis Enkhuizen, Westeinde 166, 1601 BN Enkhuizen

Bejo Zaden zaprezentuje nowe możliwości zagospodarowania warzyw

Różnorodne nowe odmiany o lepszych parametrach zewnętrznych, odpornościach na choroby, przydatności do przechowania oraz smaku zostaną zaprezentowane na poletkach demonstracyjnych w Warmenhuizen. Zwiedzający będą mieli możliwość po raz kolejny zobaczyć odmianę Redlander: pierwszą czerwoną (eko) cebulę z siewu która jest odporna na mączniaka oraz odpowiednia do długiego przechowywania. Koncepty takie jak Coolwrap, Kohrispy – przekąski z kalarepy i Delicioni- świeża cebula, dają producentom i pośrednikom inspirację na nową prezentację produktu. Bejo zaprezentuje urozmaicony asortyment pomidorów, papryk i ogórków w tunelu, a pszczelarze pokażą znaczenie pszczół i działania Bejo w hodowli i ochronie zdrowia tych owadów.

Lokalizacja: Trambaan 1 w Warmenhuizen

Hazera także w Warmenhuizen

Także w dniach 24 -26 września odbędzie się Hazera Experience Days. Kwatery pokazowe z odmianami firmy zlokalizowane są pod adresem Machinestraat 4 w Warmenhuizen. Cel nadrzędny jaki przyświeca organizatorom, to stworzenie dogodnej platformy biznesowej dla przedstawicieli wszystkich ogniw łańcucha dostaw warzyw i żywności z ich udziałem od producenta do finalnego konsumenta.

Lokalizacja: Machinestraat 4 in Warmenhuizen