Centrum we Francji pomoże tworzyć innowacyjne rozwiązania dla europejskich rolników. Corteva Agriscience otworzyła nowe Centrum Technologii Nasiennych (Center for Seed Applied Technologies, CSAT) w południowozachodniej Francji. Celem projektu jest pomoc europejskim rolnikom w zapewnianiu jak najlepszego startu uprawom jak i w uzyskiwaniu okazałych plonów.

Centrum w Aussonne to dla Cortevy pierwsze takie centrum w Europie, a trzecie na świecie. Centrum skupiać się będzie na rozwoju swojej oferty poprzez inwestycje naukowe w nowoczesne rozwiązania zaprawowe, które pomogą rolnikom sprostać wyzwaniom zmieniającego się sektora agro. Zaprawy nasienne chronią młode rośliny przed szkodnikami i chorobami oraz zapewniają lepszy start, co przekłada się na wyższy plon i większy zysk.

Centrum będzie działać jako laboratorium, centrum badawcze i miejsce zaprawiania nasion z  precyzyjnymi schematami działań mające na celu wspomaganie innowacji, formulacji i testowania praktycznych rozwiązań. Ten proces umożliwia tworzenie zapraw nasiennych zdolnych do rozwiązywania problemów w gospodarstwach oraz generowania wartości dla rolników.

Dzięki temu, więcej rolników może korzystać z innowacji w zaprawach nasiennych zapewniających odpowiednią dawkę aplikowanej substancji, lepsze działanie w praktyce i lepsze wyniki dla rolników, jest to zgodne celami zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience.

Centrum będzie współpracowało również z partnerami biznesowymi, co umożliwi oferowanie testów i badań pomagających w zwiększaniu efektywności zaprawiania nasion.

Filia firmy Corteva Agriscience we Francji

Igor Teslenko, prezes Corteva Agriscience w Europie: “Powstanie Centrum w Europie to dobra wiadomość dla innowacji. Centrum dostarczy rolnikom narzędzi, jakich potrzebują do wytwarzania żywności zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dlatego, iż zaprawy nasienne działają bezpośrednio na nasionach, inaczej niż środki ochrony roślin stosowane na polu, to dzięki temu mogą obniżać ślad środowiskowy rolnictwa. Wierzymy w podejście oparte na kooperacji – dlatego wspieramy naszych partnerów, udostępniając im usługi dotyczące formulacji i testowania. Dzięki temu, rolnicy otrzymują najlepsze możliwe produkty dostępne na rynku. Corteva Agriscience zainwestowała w ten projekt prawie 6 milionów euro, wspomagając w ten sposób wysiłki wzmacniające swoją ofertę nasienną. Jesteśmy firmą skupiającą się na producentach i konsumentach żywności. Centrum pomoże rolnikom zwiększyć produktywność, a także sprosta zapotrzebowaniu konsumentów na bardziej zrównoważone rolnictwo.”

Corteva oferuje szereg rozwiązań donasiennych (Seed Applied Technology, SAT), w tym insektycydowe zaprawy Lumiposa™ oraz Lumivia™, fungicydowe zaprawy Lumisena™ oraz Lumiflex™, a także nawóz donasienny Lumidapt™.

Komunikat prasowy Corteva Agriscience