Farm Frites Poland poszukuje dostawców ziemniaków

Farm Frites Poland to jeden z największych w Polsce producentów frytek. Mrożone frytki dostarcza do 12 krajów, dla marki McDonald’s. Rosnące zapotrzebowanie na frytki spowodowało podjęcie decyzji przez Farm Frites Poland o zwiększeniu produkcji i rozbudowy fabryki w Lęborku. Spowoduje to znaczne zwieszenie zapotrzebowania na ziemniaki, dlatego też firma chętnie nawiąże współpracę z nowymi dostawcami.

Zwiększenie mocy przerobowych

Inwestycja realizowane we Farm Frites Poland obejmuje uruchomienie drugiej linii do produkcji frytek oraz nowej linii do placków ziemniaczanych.
Linia placków ziemniaczanych zostanie zlokalizowana w nowym budynku technologiczny, natomiast druga linia do produkcji frytek powstanie obok dotychczasowej linii. Będzie to wymagało rozbudowy obecnej hali. Uruchomienie nowej linii placków ziemniaczanych jest planowane w III kwartale 2022 roku. Linia do produkcji frytek ma być uruchomiona w IV kwartale 2023 roku. W efekcie tych inwestycji, możliwości produkcyjne na linii do frytek wzrosną o około 70% w stosunku do obecnej produkcji.

250 tyś ton rocznie

… tyle ziemniaków przerabia rocznie fabryka Farm Frites Poland. To 750 ton dziennie, z których powstaje tylko 300 ton frytek. Reszta surowca przerabiana jest na płatki i placki ziemniaczane, czy na skrobię płynną.

Ze względu na rozwój firmy, poszukiwani są nowi dostawcy ziemniaków (około 3 000 ha). Firma będzie pomagała gospodarstwu w dostosowaniu się do wymagań. Kontraktacja będzie obejmowała ziemniaki odmian Innowator i Ludmiła. Współpraca będzie kontraktowana na dany sezon. Firma stawia na długofalową współpracę. Dowodem tego jest fakt, że wielu z dotychczasowych dostawców współpracuje z tym przedsiębiorstwem od lat 90. Farm Frites Poland skupuje ziemniaki z pola jak i z przechowalni. W ocenie przedstawicieli tej firmy obecnych na tegorocznych targach Agro Show w Bednarach, wynika że taka współpraca opłaca się już przy produkcji ziemniaków na areale od 10 hektarów.

Farm Frites Poland posiada dział agro i agronomów, którzy wdrażają gospodarstwo do spełnienia ich oczekiwań. Dotyczy to wyboru odpowiednich sadzeniaków, pola pod uprawę, ustalenia planu nawożenia, ochrony, sposobu przechowywania, aż do momentu dostawy produktu do zakładu. Firma pomaga też wdrożyć wszystkim gospodarstwom system FSA (Ocena Zrównoważonego Gospodarstwa) i GLOBALG.A.P – informował Andrzej Moch z Farm Frites Poland.

Aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo produktów firma nakłada na dostawców ziemniaków obowiązek wprowadzenia standardów Dobrych Praktyk Rolnych (GAP) oraz przyłączenia się do wdrożenia w gospodarstwie systemu GLOBALG.A.P. Ponad 95% ziemniaków dostarczanych do fabryki pochodzi z certyfikowanych upraw, co jest gwarancją produkcji bezpiecznej żywności.

Andrzej Moch szef zakupu i przyjęcia surowca i Alina Menżyńska specjalista od zrównoważonego rolnictwa.

Specjaliści firmy (powyżej na zdjęciu) na targach AgroShow. Pan Andrzej Moch szef zakupów i przyjęcia towaru, przekazuje do kontaktu numer telefonu 600 063 460, i email: surowiec@ffp.com.pl

FILM

Postanowiliśmy udostępnić naszym czytelnikom film pokazujący cały proces produkcyjny odbywający w fabryce Farm Fites Poland. Film nakręcony był rok temu przez blogera kulinarnego „Maciej je”. Materiał ten pokazuje w przyjazny sposób proces produkcji od pola, przez fabrykę po frytkę w McDonaldzie.