Funkcjonalne i skuteczne, cz. II

W produkcie Bactrim Słoma znajdują się wyselekcjonowane szczepy bakterii Bacillus subtilis i Bacillus licheniformis

W tym roku firma Intermag poszerza ofertę o szeroką game produktów mikrobiologicznych. Ich stosowanie sprzyja lepszemu pobieraniu składników pokarmowych z gleby oraz stymuluje rozwój systemu korzeniowego roślin.

Marcin Oleszczak z firmy Intermag
Marcin Oleszczak z firmy Intermag

Jak informował Marcin Oleszczak z firmy Intermag, Bactim to cała gama produktów, które można ze sobą łączyć jak klocki lego, gdyż zawierają żywe organizmy, które dobrze łączą się ze sobą w glebie. Produkty te zostały wyizolowane z rizosfery systemu korzeniowego, namnożone, szczegółowo określono również ich właściwości, a następnie połączone w określonych kombinacjach, co pozwoliło opracować bardzo innowacyjne produkty. Zostały one już szczegółowo przebadane w uprawach warzyw polowych dając pozytywne efekty jeśli chodzi o wielkość i jakość plonu, gdzie różnice między poletkami kontrolnymi sięgały czasami nawet kilkudziesięciu procent. Stwierdzano także pozytywny ich wpływ na zawartość w warzywach składników odżywczych oraz ograniczenie akumulacji metali ciężkich np. kadmu w korzeniach pietruszki. Jak informował M. Oleszczak, zastosowanie tych produktów pozytywnie wpływało na strukturę fizyczną gleby. Spowodowane to jest dzięki grzybom z rodzaju Glomus spp., które wydaje się, że dają lepsze efekty po zastosowaniu w glebie niż preparaty oparte na kwasach humusowych. W przypadku takich gatunków warzyw jak: cebula, marchew, pietruszka, papryka, kapusta, por czy seler został opracowana już pełna metodyka stosowania tych produktów.
Bactim Starter – przeznaczony do zaprawiania nasion warzyw i kwiatów uprawianych z siewu wprost do gruntu. Zawiera wysokoskoncentrowany zestaw unikatowych mikroorganizmów ryzosferowych o działaniu silnie biostymulującym i zwiększającym biologiczną aktywność gleby).

Bactim Mixer – granulat polecany do przygotowania podłoży do siewu, pikowania, sadzenia i przesadzania roślin oraz do stosowania wraz z sadzeniem roślin na miejsce stałe. Zawiera zestaw starannie dobranych, wysokoskoncentrowanych bakterii ryzosferowych, grzybów mikoryzowych i drożdży silnie stymulujących wzrost i rozwój roślin oraz zwiększających biologiczną aktywność gleby.

Bactim Ruter – polecany do przygotowywania rozsad warzyw i roślin ozdobnych przeznaczony do podlewania siewek roślin. Zawiera zestaw wyselekcjonowanych, wysokoskoncentrowanych, unikatowych szczepów bakterii, grzybów saprofitycznych oraz grzybów mikoryzowych.

Bactim Fertimax – polecany w uprawach warzyw pod osłonami oraz do przygotowania rozsad warzyw kapustnych. Zawiera zestaw wysoce skoncentrowanych mikroorganizmów silnie wspomagających plonowanie roślin oraz zwiększających biologiczną aktywność gleby.

Bactim Receptor – polecany do podlewania, fertygacji upraw warzyw i kwiatów narażonych na występowanie nicieni. Zawiera wysokoskoncentrowany zestaw grzybów mikoryzowych, grzybów saproficznych oraz bakterii.

Bactim Vigor – polecany do stosowania poprzez opryskiwanie, podlewanie gleby i roślin, bądź z wykorzystaniem systemów do nawadniania. Zawiera wysokoskoncentrowany zestaw grzybów mikoryzowych, bakterii i grzybów ryzosferowych oraz drożdży.