W najbliższy poniedziałek 31 stycznia zapraszamy na #WEBCebula. Z naszymi zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o odmianach do produkcji na nowy sezon 2022. Swoją ofertę przedstawią najważniejsze na rynku firmy oferujące nasiona cebuli. Nie zabraknie wątków związanych z nawożeniem cebuli ale też dotyczących ochrony przed najważniejszymi patogenami.

W trakcie WEB Cebula przedstawimy nowości i sprawdzone propozycje odmianowe od Syngenta Polska (Władysław Tokarczyk, ekspert Onion Leader), Seminis/Bayer (Mariusz Kąkol), Bejo Zaden (Jakub Gęsicki) i Enza Zaden (Pawel Wechterowicz). Oprócz tego wątek nawożenia i biostymulacji nowoczesnymi nawozami z gamy DNA PERFORMANCE i nie tylko przybliży Piotr Kotowski z Timac Agro Polska.

Na zakończenie ciekawa i zarazem praktyczna lekcja na temat zapobiegania ważnym chorobom odglebowym jak różowienie korzeni i fusarium, która poprowadzi Jakub Sobecki.  

To będzie duża porcja dla tych, którzy profesjonalnie zajmują się uprawą cebuli, chcą osiągać wysokie plony przy utrzymaniu jak najwyższych standardów jakościowych.

Szczegółowy program spotkania #WEB Cebula:

 17.00-17.10 Rozpoczęcie spotkania

17.10-17.30 Sprawdzone Rijnsburgery  i Niezawodne Hiszpanki od Seminis. Saddleback –nowość w typie amerykańskim – Mariusz Kąkol, Seminis/Bayer

17.30-17.50 Zarządzanie czynnikami ryzyka w produkcji cebuli. Odmiany cebuli Syngenta – standardy i nowości – Władysław Tokarczyk, Syngenta Polska  

17.50-18.10 Uwolnij potencjał plonotwórczy cebuli z Timac Agro – Piotr Kotowski, Timac Agro Polska

18.10-18.30 Czy odmiany mają wpływ na zwiększenie opłacalności produkcji cebuli? – Jakub Gęsicki, Bejo Zaden Poland

18.30-18.50 Potencjał nowych odmian – Pawel Wechterowicz, Enza Zaden

18.50-19.10 Jak przeciwdziałać chorobom odglebowym (fusarium i różowienie korzeni)? Czy metody biologiczne powinny być wdrażane na plantacje? – Jakub Sobecki, Doradztwo Agronomiczne 

19.10-19.30 Dyskusja i podsumowanie

Udział w webinarium jest bezpłatny. Wystarczy być z nami 31 stycznia o godzinie 17.00. Transmisja na żywo prowadzona będzie na naszym profilu FB oraz kanale YT. W trakcie webinaru można zadawać pytania i wziąć udział w dyskusji. Zapraszamy serdecznie.

Link do wydarzenia FB: https://fb.me/e/1yMLeQWzM

uprawa cebuli
Przede wszystkim warto uprawiać odmiany odmiany cebuli, które zapewnią wysoki plon handlowy