Nawożenie i nawadnianie cebuli – kluczem do wyższych plonów

Ostatnie lata dobitnie pokazują, że uprawa cebuli bez możliwości nawadniania staje się coraz trudniejsza i bardziej ryzykowana. Dotyczy to szczególnie regionów wielkopolski i Kujaw, gdzie skoncentrowane są największe areały uprawy tego gatunku. Pozostaje zatem kwestia – jak skutecznie nawadniać cebulę? I zaraz pojawia się kolejna – jak ją nawozić w zależności od techniki podawania wody? A może warto połączyć nawadnianie z nawożeniem?

Na te inne pytania odpowiemy podczas Webianaru który odbędzie się już 9 stycznia w formie online. Będzie transmitowany na żywo poprzez nasz profilu FB oraz kanał You Tube. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań i konsultacji z zaproszonymi gośćmi.

Nawożenie jako klucz do osiągnięcia sukcesu

Temat ten omówi Hubert Tabor z  Yara Poland. Wskaże jak nawozić cebule w uprawie tradycyjnej oraz jakie są możliwości nawożenia tych plantacji gdzie prowadzona jest nawadnianie kropelkowe. Nie zbraknie też informacji dotyczących nawożenia dolistnego, czyli zabiegów poprzez które można wpłynąć na lepszą kondycję roślin w kluczowych dla nich warunkach rozwoju.

Techniki nawadnia a ekonomia uprawy cebuli

To będzie ważny temat, szczególnie dla tych którzy dopiero rozważają konieczność nawadniania cebulowych plantacji. Jak to zrobić najlepiej i najbardziej ekonomicznie? Czy wystarczy nawadnianie poprzez deszczowanie, a może warto użyć deszczowni konsolowych? Opowie o tym Łukasz Głuszcz z firmy Milex. Przedstawi też jakie są możliwości i techniczne aspekty nawadniania kropelkowego, która to technika podawanie wody okazuje się coraz popularna na dużych plantacjach (nie tylko w Polsce).   


Jak poprawić efektywność zabiegów ochrony

Woda ma znaczenie, nie tylko w aspekcie nawadniania upraw, ale również zabiegów ochrony. A jak wiadomo w uprawie jakosciowej cebuli trzeba wykonać ich całkiem sporo. Czy jednak bierzemy pod uwagę parametry wody? Nie zawsze, a wrecz bardzo rzadko. Radosław Łaźny podpowie jak można skutecznie poprawić efektywność zabiegów ochrony, zarówno tych herbicydowych jak też pozostałych związanych ze zwalczaniem chorób i szkodników w uprawie cebuli.

Bądźcie z nami 9 stycznia, startujemy o godzinie 18.00 (śledźcie nas na wydarzeniu FB )

Nawożenie i nawadnianie cebuli