Nowa siedziba Bio-Gen

Nowa siedziba Bio-Gen


Dzień 12 grudnia przyniósł ważne wydarzenie dla firmy Bio-Gen. Właśnie wtedy odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby podmiotu. Przedsiębiorstwo to oferuje szereg rozwiązań do upraw sadowniczych, jagodowych czy warzywniczych. Aktywnie działa także w innych obszarach rolnictwa i nie tylko. Nowa siedziba Bio-Gen znajduje się w Łodzi przy ulicy Pojezierskiej 97K.

Nowa siedziba w Łodzi

Hanna Zdanowska prezydent Łodzi wyraziła radość z tego, że firma przenosi się do Łodzi

Jednym z zaproszonych gości na konferencję prasową poprzedzającą otwarcie nowej siedziby była Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Życzyła ona samych sukcesów firmie, która zdecydowała się przenieść do Łodzi. Jak zaznaczyła rozwój biotechnologii jest bardzo istotny dla zdrowia konsumentów i bezpieczeństwa żywności. Podziękowała także za wszelkie działania charytatywne, które Bio-Gen wykonał w województwie łódzkim i w samym mieście Łódź. Jarosław Peczka, właściciel Bio-Gen, dziękując za miłe słowa prezydent przyznał, że jednym z powodów przenosin do Miasta Włókniarzy był dobry, sprzyjający klimat do inwestycji w tej metropolii.

Historia i przyszłość firmy

Jarosław Peczka właściciel Bio Genu mówił o historii firmy

Bio-Gen ma już 28 lat. Część zespołu jest z nami od początku. Łączymy energię ludzi młodych z doświadczeniem i wiedzą pracowników doświadczonych. To okazało się skuteczną receptą. Dziś jesteśmy na 32 rynkach na wielu kontynentach. – mówił Jarosław Peczka. Firmę jest wyróżniającym się podmiotem z co najmniej kilku powodów. Jednym z nich jest np. hodowla pijawek. Podmiot zabiega o to, by w kraju naszym pijawki można było kupować w aptekach tak jak w wielu innych krajach. Jak przyznał prezes Bio-Gen Artur Kleina, bardzo istotnym kierunkiem produkcji pozostaną produkty na bazie mikroorganizmów. Mikrobiologia stosowana na co dzień w rolnictwie czy choćby w przydomowych ogrodach sprzyja wytwarzaniu żywności bezpiecznej, przynajmniej w pewnej części uwolnionej od chemii. Bio-Gen zamierza produkować więcej preparatów tego typu, poszerzyć i dostosować ofertę do jak największej liczby odbiorców. Firma deklaruje także chęć podjęcia współpracy z uczelniami przyrodniczymi. Obecnie zakład zatrudnia ok. 50 osób, 20 z nich pracuje w zakładzie produkcyjnych, pozostała część w terenie. W planach jest zatrudnienie kolejnych 20 osób do końca roku 2019. Firma zamierza także przeprowadzić doświadczenia z nowym insektycydem biologicznym przeciw przędziorkowi i mszycom, który będzie można stosować w uprawach jagodowych. Będzie on także redukował obecność zwójki na plantacjach jabłoni i grusz.

Działalność charytatywna i społeczna

Bio-Gen realizuje wiele działań o charakterze dobroczynnym. Licytowane są m.in. serduszka w ramach WOŚP. Dzięki firmie ogółem już ok. 1,3 mln zł zasiliło konto fundacji. Jarosław Peczka zadeklarował, że w styczniu 2019 r. firma będzie licytować serduszko nr. 1. Podmiot także inspiruje młodych ludzi do uprawiania sportu.

Ciekawostką były podane uczestnikom spotkania kanapki – zawierały probiotyki z firmy Bio-Gen

Przejawem takich działań jest nawiązanie współpracy z legendarnym brazylijskim siatkarzem Giba. Wspólnie odwiedzono już ok. 50 szkół w gminach wiejskich, gdzie były zawodnik, który zmagał się z chorobą nowotworową, miał okazje do poprowadzenia treningów, natchnienia młodych do zdrowego trybu życia, m.in. przez sport.

Nowa siedziba Bio-Gen oficjalnie otwarta

Nowa siedziba Bio-Gen oficjalnie została otwarta w dniu 12 grudnia o godzinie 19.00. Dokonał tego Marcin Prokop, znany prezenter telewizyjny. W uroczystości uczestniczyło ok. 150 osób.