Podstawą sukcesu w uprawie i dystrybucji warzyw, jest takie działanie, które zapewni z jednej strony umiejętne wykorzystanie zasobów naturalnych gospodarstwa, w połączeniu z optymalnym spełnianiem potrzeb rynku i oczekiwań klientów. W przypadku kapusty głowiastej białej wymagania te można spełnić poprzez uprawę takich niezawodnych odmian jak Zenon F1, Zielonor F1, Prodikos F1 i Storidor F1.

Odmiany kapusty dopasowane do klimatu i wymagań rynku

Firma Syngenta, w ostatnich latach wprowadziła na rynek wiele nowych odmian kapusty, doskonale dopasowanych do warunków klimatyczno – glebowych Polski, stając się jednocześnie liderem na rynku w tym segmencie. Bezpieczeństwo produkcji warzyw zapewnić mogą odmiany niezawodne, stabilne w plonowaniu i dające szansę na dobre plony, jak i wysoką jakość surowca.

Kapusta głowiasta biała jest nie tylko warzywem powszechnie uprawianym w Polsce, ale ciesząca się dużym zainteresowaniem konsumentów. W stanie świeżym spożywanym jest praktycznie przez cały rok, podobnie zresztą w formie przetworzonej (kwaszonki). Dlatego wyzwaniem dla producentów, specjalizujących się w uprawie kapusty, jest możliwość dostarczania jej przez cały rok – i to produktu o możliwie niezmiennie wysokiej jakości przez cały sezon. Jest to możliwe gdy wybierze się do uprawy odpowiednie odmiany kapusty.

Jakość – to zapewniają odmiany kapusty z portfolio Syngenta – tu Zenon

czytaj więcej