Cebula … ach cebula! To dość wyjątkowe warzywo, uprawiane praktycznie na całym świecie, którego rozwój jest ściśle związany z długością dnia i ilością światła docierającego do roślin. Powszechnie uprawiane w Polsce ale … nie zawsze i każdemu się udaje. Okazuje się bowiem, ze wybór odpowiedniej odmiany ma znaczenie. Dlatego dla wszystkich producentów zainteresowanych uprawą tego warzywa przygotowaliśmy specjalny, wyjątkowy i aktualny „PRZEWODNIK PO ODMIANACH CEBULI 2021”.

Przewodnik po odmianach cebuli 2021 to publikacja, w której zebrano aktualnie dostępne i polecane do uprawy w Polsce odmiany cebuli. Opracowaliśmy go we współpracy z firmami nasiennymi, które zaprezentowały w tej publikacji swoje najnowsze i najlepiej sprawdzające się odmiany w warunkach polskiego klimatu. Wiele z nich jest już z pewnością znane producentom tego warzywa, inne zachęcać mogą do tego by je wypróbować na swoich polach. W jednej publikacji znajdziecie tu wszystko co ważne w uprawie cebuli. Przygotowaliśmy bowiem również kilka artykułów merytorycznych dotyczących trendów w uprawie cebuli (Władysław Tokarczyk, Syngenta Polska), nawożenia cebuli (Wojciech Kopeć, Yara Poland), jak również zwalczaniu najgroźniejszych chorób cebuli (Piotr Borczyński) i szkodników (Michał Piątek). Jedna publikacja, a tak dużo aktualnych wiadomości. Zapraszamy zatem do interesującej lektury. Przewodnik w wersji elektronicznej jest do pobrania za darmo poniżej.

Spis treści:

Trendy na rynku cebuli – Władysław Tokarczyk

Odmiany cebuli z firmy Połączona Polska Hodowla

Odmiany cebuli z firmy Enza Zaden

Odmiany cebuli z firmy Hazera

Odmiany cebuli z firmy Seminis

Odmiany cebuli z firmy Syngenta

Co trzeba wiedzieć o nawożeniu cebuli – Wojciech Kopeć

Choroby cebuli – łatwe i trudne w zwalczaniu – Piotr Borczyński

Szkodniki w uprawie cebuli – Michał Piątek

Osoby, które chciałyby otrzymać formę drukowaną prosimy o wypełnienie formularza i zapisanie się do naszego newslettera. Dla pierwszych 100 osób wyślemy darmowy egzemplarz pocztą!

Przewodnik po odmianach cebuli 2021 – bezpłatnie do pobrania