Rekomendacje do uprawy nowych odmian cebuli

Frekwencja podczas Wielkopolskiej Konferencji Cebulowej była okazała


Konferencja cebulowa, której głównym organizatorem była firma Bayer Crop Science-Seminis, przyciągnęła blisko setkę plantatorów. I dobrze, bo poruszono na niej wiele ważnych zagadnień, przekazano istotną dawkę merytorycznej wiedzy. Ważnym i szeroko dyskutowanym tematem była kwestia doboru odmian nie tylko pod katem zmieniających się warunków uprawy ale i wymagań rynku w poszczególnych fazach sprzedaży uzyskanego plonu. W gronie prelegentów znaleźli się czołowi specjaliści Bayer Crop Science – Seminis, którzy swymi przemyśleniami i wiedzą podzielili się również w formie filmowej z tymi plantatorami, którzy osobiście nie mogli uczestniczyć w Wielkopolskiej Konferencji Cebulowej 13 stycznia we Wrześni.

Nowe odmiany

Mariusz Kąkol, Seminis

Na sezon 2020 do uprawy rekomenduję szczególnie dwie nowe odmiany z portfolio Seminis, czyli SV 2557 ND i Rockito F1. Obie te kreacje sprawdziły się bardzo dobrze w trudnych warunkach sezonu 2019 – mówi Mariusz Kąkol reprezentujący markę Seminis. I dodaje: SV 3557 ND to wczesna odmiana, bardzo plonotwórcza. Podobnie wysoki plon daje Rockito F1, ale tu zaletą jest bardzo dobre przechowywanie nawet na wysokich pryzmach. Uprawiając te dwie odmiany jesteśmy przygotowani na różne scenariusz stworzone przez rynek, możemy optymalizować wpływy poprzez sprzedaż w najbardziej sprzyjających okolicznościach.

Ważna jest także ochrona

O ochronie cebuli mówił Bartosz Malanowski z firmy Bayer. Już we wstępie przekazał dobrą wiadomość. Preparat Movento100 SC uzyskał rozszerzenie rejestracji. Od sezonu 2020 plantatorzy będą mogli po niego sięgać w celu zwalczania wciornastka. Wiadomo jakie straty na niektórych plantacjach ten szkodnik poczynił i jak sprzyjają jego rozwojowi upalne lata, które coraz częściej zdarzają się w Polsce – mówił ekspert. Dodał również, że rozszerzeniu uległa rejestracja herbicydu Bandur 600 SC. Będzie  można używać go w cebuli do likwidacji większej liczby chwastów.

Bartosz Malanowski z firmy Bayer mówił o ochronie cebuli

Więcej na filmie

Powyższe informacje to jedynie zasygnalizowanie ważnych tematów, które wymienieni eksperci poruszają w nagraniu z Wielkopolskiej Konferencji Cebulowej. Zostało ono zamieszczone poniżej by każdy mógł poznać cechy nowych odmian cebuli SV 3557 ND oraz Rockito F1 a także zasięgnąć informacji o preparatach Movento 100 SC i Bandur 600 SC. Zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem filmowym:

Kup 5 opakowań nasion, a otrzymasz 1 dodatkowe opakowanie w cenie 1,00 zł. Oferta ważna do 31.05.2020 r. lub do wyczerpania zapasów, dostępna u autoryzowanych Dystrybutorów marki Seminis. Więcej informacji u doradców terenowych: www.seminis.pl/kontakt/poznaj-druzyne/

materiał sponsorowany