W dniach 11 i 12 stycznia 2017 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się VII edycja Targów Warzywnictwa i Sadownictwa TSW 2017. Jest to obecnie największa w Polsce impreza branżowa dla producentów warzyw i owoców. Wśród wydarzeń towarzyszacych dl producentów warzyw zorganizowano Konferencję Warzywniczą której partnerem była firma Rijk Zwaan.

Podczas tegorocznej edycji na 16 000 m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 266 wystawców z kraju i z zagranicy. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły aż 62 nowe firmy.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 230 osób (wejście na targi było rejestrowane), czyli prawie 2400 osób więcej niż w ubiegłym roku. Wielu gości przyjechało z zagranicy: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Estonii, Holandii, Niemiec, Austrii i Włoch.

Pierwszego dnia w czasie uroczystego otwarcia TSW 2017 po raz czwarty wręczono Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Decyzją kapituły laureatami tegorocznej edycji konkursu zostały firmy: SoFruPak Witold Gaj za system opakowań SoFruBox, Geo Polska za folię ogrodniczą delaminacyjną KRITIFIL 78020 EVO2 oraz Gremon Systems Zrt. za produkt Trutina – system monitoringu szklarni opierający się na wadze rynny i rośliny. Przyznano również wyróżnienie dla firmy Kuhn Maszyny Rolnicze za sadowniczy opryskiwacz niskociśnieniowy Ventis 1000.

Bardzo ważną częścią TSW 2017 były konferencje branżowe, podczas których wygłoszono 50 wykładów polskich i zagranicznych specjalistów. Wśród nich znaleźli się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. W środę miały miejsce: Sadownicze Forum Ekonomiczne, IV Konferencja Truskawkowa oraz konferencja dotycząca upraw pod osłonami. Drugiego dnia odbyły się następujące konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, konferencja pt. „Nowe gatunki w sadownictwie – szanse i perspektywy” oraz VIII Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw. Łącznie wykładów wysłuchało 2 500 osób. Dwa razy tyle skorzystało z wiedzy prelegentów, oglądając bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet. Referatom towarzyszyła wystawa najnowszych odmian warzyw, przygotowana przez firmę Rijk Zwaan Polska.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – już dziś zaprasza na przyszłoroczne targi TSW 2018, które odbędą się w tej samej lokalizacji w dniach 10 i 11 stycznia 2018 roku. Organizator zapowiada zwiększenie powierzchni wystawienniczej do 20 000 metrów kwadratowych, przygotowanie licznych udogodnień dla odwiedzających oraz wzbogacenie oferty o specjalne działy dla szkółkarzy, pszczelarzy i  ogrodnictwa ekologicznego.