Targi Sadownictwa i Warzywnictwa z Konferencją Warzywniczą

10 stycznia rozpoczęły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW – 2018. W Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie trwa największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej. Na 18 000 metrach kwadratowych ponad 320 wystawców prezentuje bogatą ofertę środków produkcji.

 

Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 10.00 kiedy to również ogłoszono wyniki tegorocznego Konkursu o nagrodę imienia prof. Szczepana A. Pieniążka, do którego w tym roku zgłoszono 7 innowacyjnych na rynku ogrodniczym produktów. Kapitała przyznała 3 równorzędne nagrody, które otrzymały:

  • Firma Jagoda JPS za samojezdny kombajn do zbioru owoców jagodowych OSKAR 4 WD
  • Firma Thermolux Chłodnictwo Klimatyzacja Marek Jędrzejczak za kaskadowy agregat chłodniczy propan/dwutlenek węgla typu CRU
  • Firma Palntalux Sp. Z o.o. za system specjalistycznego oświetlenia LED COB z regulowaną intensywnością emisji fotonów wraz z inteligentnym systemem informatycznym do zarządzania produkcja roślinną.
Dla producentów warzyw przygotowano Konferencję Warzywniczą

TSW oprócz bogatej oferty wystawowej oferują wiele specjalistycznych Konferencji. Właśnie  10 stycznia odbywa się Konferencja Warzywnicza, której głównym partnerem jest firma Syngenta. Tematem przewodnim tegorocznej Konferencji były zagadnienia związane z uprawa kalafiorów i brokułów. W jej trakcie przybliżono jak przeciwdziałać najważniejszym zagrożeniom w uprawie tych gatunków (bakteriozy, mączlik, śmietka kapuściana) ale też jak produkować towar najwyższej jakości wybierając odpowiednie odmiany i stosując optymalną dla nich agrotechnikę (więcej na ten tema już niebawem na portalu warzywapolowe.pl).

Dojazd na targi ułatwia specjalna, bezpłatna linia autobusowa z Dworca Zachodniego w Warszawie (przystanek od ul. Tunelowej).

Dziś kolejny dzień Targowy, zapraszamy do udziału! Poniżej pierwsze zdjęcia z Targów.

C.d. już niebawem