25 czerwca w miejscowości Krępa k. Dobrzynia nad Wisłą firma Monsanto wraz ze współorganizatorami Hurtownią Ogrodniczą Flortom, Kujawsko Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Bayer’em, Intermag’iem, Yarą, Grupą Producentów Rozsad Krasoń oraz Grupą Mularski przeprowadzili Warsztaty Brokułowe.

Podczas spotkania zwrócono uwagę na problemy w tegorocznej kampanii oraz nowości w ochronie i nawożeniu. W gospodarstwie Pana Cezarego Sakowskiego zaprezentowano plantację brokułu SV1002BL F1, którą firma Monsanto – Seminis poleca szczególnie na kampanię wiosenno-letnią. Przybyli na spotkanie  producenci oraz przedstawiciele zakładów przetwórczych mogli osobiście przekonać się, że odmiana ta dobrze znosi warunki uprawy, zapewniając bardzo dobrą jakość surowca i wysoki uzysk rożyczki z hektara.

Tak prezentował się brokuł SV1002BL F1

Pogoda tej wiosny ze względu na wysokie temperatury oraz brak opadów nie sprzyjała producentom. Wiele odmian nie wytrzymało tak trudnych warunków i w efekcie dały róże słabej jakości o niewyrównanym pączku lub przerastało liśćmi. Na spotkaniu producenci mogli się przekonać, że SV1002BL F1 to brokuł o wysokiej tolerancji na warunki stresowe. Odmiana ta ma genetycznie wysoko wyniesioną różę oraz ograniczone ulistnienie pod nią. SV1002BL F1 cechuje się wyrównanym pączkiem, ciemno zielonym kolorem oraz dużym uzyskiem różyczki z róży.