Piotr Remiszewski, Enterprise Sales Manager w Agrivi

Agrivi dostarcza programy do zarządzania gospodarstwem rolnym. Spółka została  założona w 2013 roku  i już w tej chwili obecna jest w ponad 150 krajach, a aplikacja którą oferuje, przetłumaczona została na 17 języków. Korzysta z niej obecnie ponad 40 tys. użytkowników. Grono to stale rośnie. W dniu 30 sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie, na którym Piotr Remiszewski, Enterprise Sales Manager w Agrivi zapoznał zebranych przedstawicieli prasy ogrodniczej i rolniczej z działaniami firmy oraz jej produktem.

O firmie i jej aplikacji

Agrivi to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w branży okołorolniczej w ostatnich latach. Choć powstała całkiem niedawno, to dziś zatrudnia już prawie 40 specjalistów z branży rolniczej i informatycznej. Celem ich działań jest dostarczenie użytkownikom prostej w obsłudze aplikacji, która ułatwi ich pracę podnosząc przy tym jej wydajność. Dzięki programowi możliwe jest zarządzanie gospodarstwem w takich obszarach jak organizacja pracy i zadań w polu, wykorzystanie maszyn, identyfikacja chorób, pojawienia się szkodników,  sterowanie urządzeniami, prognozowanie sytuacji pogodowej, zarządzanie finansami i zapasami. Aplikacja umożliwia pełną identyfikowalność produktów i dostęp do analiz. Dzięki niej powstaje baza wiedzy w ramach której możliwa jest wymiana danych.

Dla kogo jest stworzona aplikacja?

Oprogramowanie zostało stworzone z myślą o zarządzaniu takimi uprawami jak zboża, owoce, warzywa, trawy i kwiaty. Możliwe są przy tym różne systemy prowadzenia gospodarstwa. Aplikacja pozawala na obsługę gospodarstw, gdzie produkcja jest konwencjonalna, ekologiczna i zintegrowana. Poza rolnikami i ogrodnikami aplikacja trafić może także do banków, gdzie stanowić będzie dogodne narzędzie do analiz możliwości i ryzyka  kredytowego czy platformę do świadczenia usług. Korzystać z niej będą zapewne także ubezpieczalnie. Pomoże ona w likwidacji szkód i analizie ryzyka ubezpieczeniowego. Ponadto, korzystać z niej mogą także przedsiębiorstwa, na przykład zakłady przetwórcze czy producenci żywności. Aplikacja pomoże w zarządzaniu planami skupu, jakością produktów, i co najważniejsze, ich identyfikowalnością .

Najważniejsze funkcjonalności dla rolników

Agrivi to bardzo wszechstronne rozwiązanie do zarządzania gospodarstwem

Aplikacja pozwala na ewidencjonowanie poszczególnych zadań i zabiegów wykonywanych  na polu co bardzo ułatwia tworzenie harmonogramów poszczególnych prac i śledzenie ich realizacji. Oprogramowanie umożliwia także kontrolę wykorzystania maszyn, na przykład ciągników czy opryskiwaczy. Można do niej przenieść wszelkiego rodzaju  dokumenty, takie jak umowy, wypisy z ksiąg wieczytych, książki serwisowe, czy polisy ubezpieczeniowe. Wprowadzenie poszczególnych działek umożliwia zaś ustanowienie optymalnego dla potrzeb gospodarstwa płodozmianu czy pozyskanie szczegółowych informacji pogodowych dla każdej z lokalizacji z osobna. Prowadzenie zapisów w czasie rzeczywistym umożliwia precyzyjne określenie stanów nawozów czy ś.o.r. zmagazynowanych w gospodarstwie a możliwość pracy aplikacji w trybie off-line daje nam wgląd do danych w dowolnym miejscu nawet bez dostępu do sieci Internet. Także na bieżąco aktualizowane są dane pogodowe, co sprawia, że plantator w razie zagrożenia otrzymuje alerty pogodowe dotyczące gradu, przymrozka, porywistych wiatrów czy ryzyka powodzi. Zaś na podstawie analizy sytuacji pogodowej użytkownicy aplikacji otrzymują informację o możliwości wystąpienia chorób lub szkodników. Pewnym niedocenianym, ale jakże ważnym zagadnieniem w racjonalnie prowadzonych gospodarstwach jest zarządzanie obiegiem pieniądza. Przecież po to pracuje się na wsi tak ciężko, żeby jednak na tym zarabiać. Aplikacja pozwala na lepszą, ściślejszą kontrolę płatności i zarządzanie dokumentami finansowymi – mówił w Warszawie Piotr Remiszewski.

Gdzie kupić?

Aplikację Agrivi można kupić za pośrednictwem strony internetowej firmy jak również u oficjalnych dystrybutorów w Polsce miedzy innymi w firmie Osadkowski-Cebulski lub  Support Team. Pewnego rodzaju nowością a zarazem wygodną formą zakupu jest AGRIV  BOX czyli pudełko zawierające instrukcje oraz kody aktywacyjne do oprogramowania. W zależności od potrzeb dostępne są trzy warianty aplikacji: Starter, Professional i Premium. Podstawowy, Starter, miesięcznie kosztuje 19 euro. Istnieje także możliwość uiszczenia opłaty rocznej. Wówczas koszt wynosi 190 euro, więc jest to opcja ekonomicznie bardziej korzystna.