W ostatnim czasie wielu producentów kalafiorów i brokułów zadaje sobie pytanie – jak dalej rozwijać swoje gospodarstw? Czy nadal produkować warzywa dla przemysłu, czy może zmienić profil produkcji i ukierunkować ją na świeży rynek. Zwiększać nasadzenia, czy raczej je ograniczać? Ten temat będziemy poruszać podczas webinarium kalafiorowo-brokułowego już 8 lutego.

W trakcie webianrium chcemy poruszyć wątki związane z produkcją kalafiorów i brokułów zarówno dla przemysłu  jaki na świeży rynek. Istotny jest tu dobór odpowiednich odmian jak również techniki ich uprawy. Ważne stają się kwestie terminu nasadzeń i odpowiedniego zaplanowania, dobrania właściwych odmian jak również dalszego prowadzenia uprawy (nawożenie, ochrona). Najbardziej istotne w tym wszystkim jest takie prowadzeni produkcji, by uzyskać dodatni bilans finansowy: inwestując – zarobić!

Te tematy będziemy poruszać podczas naszego webinarium już 8 lutego o godzinie 18.00. Jak wziąć w nim udział? To bardzo proste – wystarczy wejść na nasz profil FB (https://www.facebook.com/warzywapolowe ) lub kanał You Tube. Transmisja będzie odbywać na żywo, bez konieczności logowania czy rejestrowania.

Program Webinarium Kalafiory i Brokuły – na świeży rynek czy dla przetwórstwa?

18.00-18.10 Rozpoczęcie wydarzenie i powitanie uczestników

18.10-18.30 Uniwersalność odmian to pewność produkcji – Rafał Żmuda & Zenon Małek/Syngenta Polska

18.30-18.50 Primactive- lepiej zapobiegać niż leczyć – Andrzej Zbroja, Tradecorp

18.50 -19.10 Dobra rozsada gwarancją wysokich plonów – Grupa Producentów Rozsad Krasoń

19.10 – 19. 40 Kalkulacje kosztów produkcji. Nawożenie za grosze! – Wojciech Kopeć, Yara Poland

19.40 -20.00 Szkodniki i problemy z ich zwalczaniem w dobie zmieniającego się klimatu – Piotr Borczyński, KPODR Minikowo Oddział Zarzeczewo

20.00-20.30 Dyskusja i odpowiedzi na pytania

Zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu. W takcie transmisji możecie w komentarzach zadawać pytania lub dzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu uprawy tych gatunków warzyw. Będzie to dla wszystkich ciekawe doświadczenie i na pewno zapewni konkretną porcję wiedzy przed nowym sezonem.

Bądźcie z nami: 8 luty godzina 18.00

Nie przegap terminu. Chcesz otrzymać powiadomienie o zbliżającym się webinarze? Zapisz się na wydarzenie: