Kalafiory inne niż wszystkie – FILMFirmy hodowlane ciągle zaskakują nas nowymi odmianami warzyw. Dotyczy to również kalafiorów, gdzie firma Syngenta podczas ubiegłorocznych Dni Otwartych w Holandii pokazał kilka interesujących kreacji, w tym kalafiory o różnych kolorach róż. Mogą one stanowić ciekawe uzupełnienie standardowych odmian o białych różach.

Jak informował Zenon Małek z Syngenta odmiany o barwnych różach (pomarańczowy, zielony i filetowy) stanowią ciekawą alternatywę zarówno dla producentów kalafiorów na świeży rynek jak też produkujących je dla zakładów przemysłowych. Kalafiory o barwnych różach dają możliwość urozmaicenia kalafiorowego menu. Barwne kreacje to odmiany: SGC 8001o zielono wybarwionych różach, FlameStar F1, która ma róże w kolorze pomarańczowym oraz Grafitti F1 o różach fioletowych.

Wśród nowości na uwagę zasługuje odmiana Almagro F1, która nadaje się do produkcji przez cały sezon, przy czym doskonale radzi sobie przy uprawie w okresie lata.

Mając na uwadze potrzeby rynku polskiego, ciągle poszukujemy nowych odmian które będą te oczekiwania spełniały. Przykładem tego są trzej twardziele czyli Gohan, Cabral i David do uprawy jesiennej pod potrzeby przemysłu przetwórczego. Odmiany te cechuje szczególna stabilność w różnych warunkach uprawy co przekłada się na dobre ich plonowanie – podkreślał Zenon Małek. Dodał również, że kolejne nowości wśród kalafiorów niebawem pojawią się na rynku. Ma być to miedzy innymi odmiana kalafiora, które róże nawet odkryte pozostają śnieżnobiałe.