Opakowania, które zwiększają sprzedaż warzyw, cz. 2

Gotowe zestawy warzywne do przygotowywania różnych potrwa

Kontynuujemy przegląd zestawów warzywnych, jakie angielskie sklepy warzywne oferują swym klientom. Niektóre z nich dostępne są na terenie całego Zjednoczonego Królestwa, inne oferowane są w niektórych jego regionach. Liczba produktów tej kategorii adresowanych do konsumentów dowodzi jednak, że przynajmniej na Wyspach Brytyjskich koncept ten sprawdził się.

  • Boxxfresh boxx

Boxxfresh oferuje klientom opcję szczegółowej konfiguracji zestawu warzywnego. Proces ten rozpoczyna się od wybrania rozmiaru pudełka. Najmniejszy wariant oferuje 10 pozycji a największy 25 sztuk. Kolejnym krokiem jest wypełnienie każdego miejsca preferowanym owocem lub warzywem. Jakość tych produktów zawsze jest wysoka a każdy z nich jest indywidualnie zawijany w brązowy papier. Wszystkie pochodzą od niezależnych producentów, takich jak cenione w gronie brytyjskich konsumentów Isle of Wight Tomato Stall i The Water Cress Company. Po zapełnieniu pudełka można również wybrać dodatki roślinne, takie jak pesto, konserwy i charakterystyczny chleb ze słodkich ziemniaków. Ostatni etap to ustalenie dokładnego terminu dostawy. Zestaw kosztuje ok. 82,30 zł (£17).

  • Pale Green Dot premium fruit and veg box

Firma Pale Green Dot dostarczała świeże produkty do niektórych restauracji w Wielkiej Brytanii. Kiedy te zmuszone zostały do zawieszenia swej działalności, kierownictwo firmy postanowiło skoncentrować się na zaopatrzeniu domostw poprzez bezpośrednie dostawy do nich. Taki kierunek działalności dał na tyle satysfakcjonujące rezultaty, że będzie kontynuowany także po ustąpieniu epidemii. Obecnie konsumenci mogą korzystać z jednorazowo zamawianych zestawów warzywnych, ale także cotygodniowo realizowanych dostaw. Dostępnych jest wiele opcji, a jednym z nich jest pudełko na owoce i warzywa premium. Zawiera ono artykuły sezonowe oraz te najpowszechniej wykorzystywane przez cały rok. Ilość produktów jest podwojona w porównaniu z pudełkiem o standardowym rozmiarze. To wariant dla większych rodzin. Aktualnie zawiera szparagi, truskawki, kolorowe pomidory i boćwinę, a także banany, szczypiorek i sałatę. Jakość towarów jest imponująca, a ilość plastiku jednorazowego użytku minimalna. Żywność pochodzi od wykwalifikowanych rolników stosujących zrównoważone techniki prowadzenia swych gospodarstw. Dostawa nie jest jeszcze dostępna w całym kraju, ale stale się rozwija. Cena pakietu gremium wynosi ok. 121,90 zł (£25).

  • Darts Farm seasonal veg box

Firma generalnie od 25 lat pozostaje działającą farmą sprzedającą wszystkie swoje domowe produkty bezpośrednio w sklepie rolnym. Jednak w ciągu zaledwie kilku tygodni podmiot ten całkowicie dostosował się do wymogów biznesu internetowego, oferując dodatkowo artykuły innych producentów z Westcountry, których w ten sposób wspiera. Klienci mogą obecnie wybierać w w katalogu gotowych pudełek z produktami mięsnymi i warzywami. Mniejsza wersja jest idealna dla par lub osób mieszkających samotnie. To kompozycja zawierająca około sześciu różnych gatunków warzyw. Są w nim ziemniaki, cebula i marchewka, a także kilka sezonowych dodatków. Mogą być to składniki tak rzadkie jak na przykład kwiaty cukinii. Na szczęście Darts Farm załącza do opakowania pomocny przepis, który ułatwia ich wykorzystanie. Cena małego zestawu to ok. 53,60 zł (£11).

  • The Tomato Stall

Zestaw dostępny jako jednorazowe pudełko, otrzymywany co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc, to 3 kilogramowa skrzynka pomidorów. Produkt został stworzony jako odpowiedź na wyzwania w sprzedaży żywności powstałe w skutek Covid-19. Przed wybuchem pandemii pomidory te były w dużej mierze kierowane na zaopatrzenie restauracji. Teraz rozsyłane są po domach konsumentów.  Liczba odmian zmienia się w zależności od wariantu pudełka. Standardowa opcja zawiera 12-15 owoców różnych kreacji. Oczywiście jest tu znacznie mniejszy wybór w porównaniu z innymi prezentowanymi zestawami, gdyż sprowadza się do jednego gatunku warzyw. Za pomidorową skrzynkę trzeba zapłacić ok. 95 zł (£19,50).

  • Pikt homey seasonal mixed fruit, veg and salad box

Pikt jest firmą rodzinną, certyfikowaną przez B Corp,  co oznacza, że respektuje zasady zrównoważonego prowadzenia działalności. W praktyce oznacza to, że rolnicy i hodowcy otrzymują godziwą zapłatę za swe plony, dostawy są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i nie zawierają plastiku, a wszystkie produkty są ekologiczne i posiadają certyfikat Soil Association. Warzywny zestaw „domowy” jest idealny dla gospodarstw domowych, choć sięgają po niego także  pracownicy biur a czasem dostarczany jest także do restauracji. Podobnie jak w przypadku Boxxfresh, warzywa są pakowane w papier. Zawartość pudełek może być skonfigurowana podstaw lub wstępnie wypełniona 60 składnikami. Można zdecydować się na cykliczne dostawy co tydzień, co dwa tygodnie lub dokonać jednorazowego zakupu. Jego koszt to ok. 146,20 zł (£30).

CDN.

Źródło: www.independent.co.uk