Dlaczego aminogram jest taki ważny?W trakcie tegorocznej, już 26 edycji Charsznickich Dni Kapusty firma ASCROP zaprezentowała swój biostymulator do zastosowania w uprawie warzyw. Szczegółowych informacji na jego temat udzielał dr Paweł Szymczak. Jego wypowiedź prezentujemy w formie krótkiego filmu poniżej.

Architect 80 – co to takiego?

Architect 80 to zarejestrowany produkt do biostymulacji warzyw. Jest najbardziej skoncentrowanym produktem na rynku, który zawiera w swym składzie aż 85% aminokwasów. Ma formę mikrogranulatu, który jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. Standardowa dawka to 0,5 kg/ha. Stosować można go w dowolnej fazie wzrostu roślin, także podczas kwitnienia, gdyż produkt jest bezpieczny dla pszczół. Jest mieszalny z fungicydami i insektycydami – wymieniał cechu produktu ekspert ASCROP. Faktycznie, badania naukowe dowiodły korzystnego wpływu uwzględnienia biostymulatora Architect 80 w mieszaninach zbiornikowych. Jedną z zalet jest obniżenie pH cieczy roboczej, co przekłada się na polepszenie działania substancji systemicznych.

Aminogram – informacja ważna dla ogrodnika

Dr P. Szymczak zaleca, by każdy ogrodnik kupujący produkt na bazie aminokwasów domagał się udostępnienia aminogramu. Jego zdaniem pojęcie aminokwasów jest na tyle szerokie, że ważne jest doprecyzowanie tego które aminokwasy faktycznie znajdują się w produkcie. Wtedy można przewidzieć jaki wpływ aplikacja biostymulatora faktycznie będzie miała na rośliny. Kompozycja aminokwasów w Architect 80 sprawia, że produkt wykazuje przede wszystkim silne działanie antystresowe. To ważna właściwość w kontekście coraz bardziej zmiennej i nieprzewidywalnej pogody.

Więcej na filmie

Więcej o biostymulatorze Architect 80 można dowiedzieć się z załączonego poniżej filmu: