Dobra strategia ochrony cebuli – FILM

Maciej Wita z BASF i Jakub Skobecki z On-Zin, są zadowoleni ze współpracy, która zaprocentowała dobra zdrowotnością cebuli aż do zbiorów


Czynnikiem, który ma duży wpływ na jakość i plon , jest dobra ochrona cebuli przed chorobami, zapewniająca utrzymanie szczypioru w dobrej zdrowotności aż do momentu zbiorów cebuli. W minionym sezonie udało się to osiągnąć na niektórych plantacjach, miedzy innymi tych należących do firmy On-Zin. Opowiadają o tym Jakub Sobecki agronom w firmie On-Zin i Maciej Wita z BASF. Zapraszamy na film.

Nie wyobrażam sobie ochrony cebuli bez takich produktów jak Signum 33 WG o bardzo wysokiej skuteczności w odniesieniu alternariozy i mączniak rzekomego ale też Stemphylium, Cabrio Duo 112 EC niezbędnego w walce z mączniakiem, Acrobat MZ 69 WG oraz Rovral Aquaflo 500 SC, który zapewnia dobrą zdrowotność podczas przechowywania cebuli – mówi Jakub Sobecki. Dobra strategia fungicydowej ochrony cebuli  powinna być oparta na zabiegach wykonywanych co 5-7 dni w okresach dużego zagrożenia ze strony chorób, a jeśli występują opady, konieczne mogą być nawet częstsze zabiegi. Szczególnie jeśli stosujemy produkty kontaktowe, wówczas po deszczowaniu czy opadzie deszczu konieczne może być ponowienie zabiegu już po 3-4 dniach. Dotyczy to w szczególności okresów, gdy warunki pogodowe sprzyjają rozwojowi chorób – przypomina Maciej Wita.